Продовжимо наш проект.  Але ми його прискорюємо, бо до ПА-РАМ-ПАМ-ПІУУУУУ лишилось мало часу. 
Робіть перепости. Країна повинна знати своїх Героїв. 

#ГероіУкраіни

Про Нього мені важко писати. Він — мій друг. Не просто знайомий, побратим, колега або сусід.

Нас зв'язують багато історій, починаючи з 2014-го року. Інколи кумедних, інколи серйозних, інколи трагічних. 

Так, ми ховали разом побратимів. Так, я організовувала лікування  бійців, за яких він просив. 

Але ця історія не про наші дружні відносини, а про Нього. Дружні відносини хіба що заважають розповідати. Бо знаєш багато, хочеш, щоб інші теж дізнались. А слів завжди мало. 

Він спокійний та врівноважений. В будь — якій ситуації вміє зберігати холоднокровність. 

Але є речі, які можуть його вивести із рівноваги. Це невідповідальне ставлення до справи, за яку відповідаєш. І тоді він стає безпощадним. От саме беспощадним. 

Ці 8 років він добре робить свою справу. Він став ще мудрішим, ще професійнішим. І ще менш терплячим і безпощадним до несправедливості і безвідповідальності. 

Він розумний, освічений і не припиняє вчитися навіть зараз. Вириваючись на навчання епізодично, між бойовими діями.

Якось, був випадок,  я розкисла. Втомилась і настрій був на нулі. І він мені тоді сказав єдино правильні слова для мого тодішнього стану: «- Ти хочеш цю війну передати дітям? Якщо ні, тоді роби,  що можеш і буде те, що має бути». 

Він має освіту журналіста, ще акторську, ще викладач. Після закінчення інституту, протягом 15 років, викладав акторську майстерність та майстерність телеведучого. Актор Київського драматичного театру «Браво».

 Але війна, яка випала на долю кожного із нас, змінила і Його діяльність. 

Після Революції Гідності  Він починає активну волонтерську діяльність. Заснував та очолив благодійний фонд «Фонд „Мир і Ко“.

У лютому 2016 року закінчив перший експериментальний курс підготовки офіцерів запасу для учасників АТО в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського й здобув спеціальність командира механізованих підрозділів та отримав перше офіцерське звання.

Наприкінці червня 2022 року мережею  поширилось відео роботи САУ-2С22 „Богдана“, яка била по ворожим  об'єктам на окупованому на той час острові Зміїний. Він брав участь у проведенні операції по звільненню острова Змііний. 

Пострілом з „Богдани“ було, зокрема, знищено ЗРГК „Панцирь“. Саме Він віддав команду „вогонь“, за якою відбувались вистріли по захопленому острову. 

Про багато  операцій, в яких Він бере участь, можна буде писати після війни. Можливо, Він сам і напише мемуари. 

Знайомтеся — Мирослав Гай. Нагородженний орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Указ Президента України від 26 березня 2022 року № 175/2022.