РФ та Білорусь провели висадку десанту за 5 км до кордону Литви. Про це пише міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, аналізуючи локацію десантування.
12 листопада на полігоні «Гожский» проведена висадка спільного тактичного повітряного десанту Сил спеціальних операцій Збройних Сил Республіки Білорусь та Повітряно-десантних військ Збройних Сил Російської Федерації у складі зведеної батальйонної тактичної групи. Для десантування залучили літаки Іл-76 військово-транспортної авіації Росії, а також гелікоптери ВПС та військ ППО Білорусі. На мапі видно, що полігон «Гожский» знаходиться всього в 5 км від кордону Литви та у 30 км від кордону Польщі. Координати: 53°52"41″N 23°59"38″E.
Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm звертають увагу, що з початку листопада на фоні гібридної спецоперації з постачання нелегальних мігрантів до кордону Польщі з боку Білорусі Російська Федерація йде на безпрецедентну військову ескалацію:
- 10 листопада 2 російські стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, що можуть нести ядерну зброю, здійснили демонстративні польоти вздовж західних кордонів Білорусі.
- 11 листопада 2 російські стратегічні ракетоносці Ту-160 відпрацювали імітацію бомбометання на білоруському авіаційному полігоні Ружанський (Координати: 52°44"35″N 24°52"19″E. Приблизно в 60 км до кордону Польщі).
- 12 листопада провели висадку повітряного десанту в 5 км від кордону Литви.
Висновок
Ймовірно Російська Федерація вирішила, що на фоні добудови Північного потоку-2 та початку опалювального сезону міжнародна політична ситуація склалась сприятливо, щоб посилити гібридний тиск на країни ЄС, створивши для Заходу додаткові проблеми. Збільшення військової присутності РФ біля кордонів країн НАТО є додатковим важелем психологічного тиску. Росія також може створити ряд гібридних військових провокацій, щоб ще глибше випробувати НАТО щодо спроможностей колективної безпеки. Водночас завершення формування нової дивізії РФ біля кордонів Литви з іншого боку (у Калінінградській області, де розміщені основні ударні сили 18-ї МСД), вказує на те, що Кремль не відмовився від планів створення буферної зони в районі Сувальського перешийку. Можливо, Росія прагне створити таку ситуацію, при якій стане можливим введення власних "миротворчих сил", що будуть розміщені в районі Сувальського коридору.