Сьогодні зранку одразу декілька друзів скинули мені повідомлення про черговий випадок вогнепальної стрілянини в навчальному закладі РФ.
Звісно, можна було б писати розлогі аналітичні матеріали та припущення чому останнім часом на Росії все частіше лунають новини про масові вбивства учнів, школярів, студентів. Але на правду, не хочу навіть занурюватись у цей процес та шукати глибинні сенси. Ці сенси ймовірно криються у побічних ефектах масового зомбування росіян на агресію через TV, яка дисонує з оточуючою клоакою тотальної депресивності, в якій перебувають російські регіони.

Розглянув деяку статистику нападів у школах і коледжах РФ, яку подавало російське видання РБК. Прикметно, що вона починається з 2014 року (початок військової агресії проти України та активного агресивного зомбування в російських ЗМІ). За деякими виключеннями, до 2018 року більшість інцидентів скоєні не вогнепальною, а холодною зброєю (ножі, топори).
Але здебільшого всі ці випадки лишалися поза увагою в України допоки не стався інцидент на окупованій Росією українській території у Криму. 17 жовтня 2018 року студент Керченського політехнічного коледжу підірвав на першому поверсі будівлі саморобну бомбу, а після цього почав розстрілювати людей з помпової рушниці. Загинули 20 осіб, сам нападник наклав на себе руки.
Потім сталося ще декілька гучних інцидентів вже на російській території: 11 травня 2021 вогнепальна стрілянини у школі в Казані та сьогодні, 20 вересня 2021, вогнепальна стрілянина у ВУЗі в Пермі.

У більшості випадків у нападників починалися якісь психічні розлади, «голоси в голові» й тотальна ненависть до оточуючих.
Який висновок можна зробити з цих інцидентів, крім того, що на мозок дітей та юнаків впливає потік пропаганди ненависті, що ллється з російських телеекранів? І цей потік ллється, зокрема, і на дітей, що перебувають під впливом пропаганди й на окупованих РФ територіях України...
Вочевидь, проблема агресії у школах, яка призводить до смертельних наслідків та поранень властива не тільки РФ.
Такі проблеми є й у розвинутих країнах світу, серед яких і США.

Психічні розлади можуть статися всюди, і це проблема того, що батьки подекуди не можуть знайти спільної мови зі своїми дітьми, не можуть прищепити їм любові до життя, якісь базові цінності або інтереси, заохотити їх займатись спортом, творчістю, щоб якось за допомогою сублімації спрямувати їх енергію в суспільно безпечне річище.

Не випадково вказав, що в період з 2014 по 2017 роки на РФ більшість інцидентів у школах була із холодною зброєю або пневматикою, це яскравий покажчик того як можуть розвиватися негативні наслідки та події.
Ми маємо нещодавній критичний випадок, який стався у школі на Полтавщині, коли дівчина прийшла в школу з арбалетом і підстрелила двох вчителів, також пояснюючи свій вчинок «голосами у голові».

Тож придивляйтеся більше до інтересів та вчинків ваших дітей і підлітків. В більшості випадків помітити розвиток певних небажаних схильностей можна заздалегідь. Дуже не хочеться, щоб через Інтернет чи якимось іншим чином ця хвороба із «голосами у голові», що стала активно поширюватись у РФ перекинулась і в Україну. Тож маємо пильнувати.