Однією з версії катастрофи називають теракт. Але — це малоймовірна версія, оскільки теракт передбачає не лише прямий акт (смерті жертв), але інформаційний резонанс. А якими б ми не були україноцентричними у світорозумінні, для іншої частини людства український літак — це другорядна проблема. В інформаційному вимірі значно більшу ваги приділяється обстрілам американських військових баз на території Іраку, ніж авіакатастрофі літака МАУ. Тому резонанс був би значно більшим, якби розбився літак країн «золотого мільярду».
Це все більше схиляє до думки про внутрішні причини.
Або — дійсно про помилку іранських ППО. Тим більше, ми вже знаємо, як російське ППО може помилятись. І за це йому нічого не буває. Поки що
Хоча зовнішні причини авіакатастрофи виключати не варто. У буль-якому випадку, в її результаті можна очікувати зменшення кількості пасажирських авіасполучень з Тегераном. І тут авіакатастрофа нашого МАУ — це не причина, а привід. Особливо — зважаючи на те, що катастрофі виникла після заяви США про закриття повітряного простору Ірану та Іраку для американської авіації.
Але проблема у тому, що навіть внутрішня версія авіакатастрофи не вирішує політичної проблеми питання. Бо загиблі пасажири пасажири на авіарейсі МАУ — це тригер до відновлення внутрішньополітичного конфлікту. Надто персоналізованою є авіакомпанія. І надто прямі ризики для самої влади. У тому числі й рейтингові. Тому можна очікувати, що вона ще більшою мірою буде позиціонуватись від Коломойського. Щонайменше, це використають інші внутрішні групи в самій Слузі народу.
Зараз треба чекати офіційних розслідувань. Хоча, з огляду на певну політичну заангажованість ситуації, не виключено, що ми отримаємо різні «офіційні» версії події. Вже інформація від нашого посольства в Ірані, яке виключає версії терактів та ракетного удару. Ну що ж молодці, провели розслідування за дві години. Самі розцінюйте слово молодці має бути в лапках чи без. Бо на цей час навіть іранські офіційні інформаційні агенції говорять про те, що в літака загорівся двигун (не уточнюючи від чого). І в цій ситуації наше посольство виглядає більше проіранським, ніж про українським.
Та загиблих не повернеш жодною з версій.
Співчуття рідним