Спершу коротка ретроспектива. У березні кореспондент телеканалу ABC News запитав Джозефа Байдена, чи вважає він Володимира Путіна кілером. Президент США відповів: «Так». Господар Кремля відреагував приповідкою, прийнятою у пацанячих компаніях: «Хто як обзивається, той так і називається».

Вочевидь, російський президент вже досяг віку, коли люди впадають у дитинство. Бо сьогодні він заявив: «Всі нас хочуть десь вкусити або щось від нас відкусити. Але вони повинні знати, ті, хто збирається це зробити, що ми зуби виб'ємо всім, так щоб вони не могли кусатися...». У вражених комплексом страху підлітків прийнято затівати такі собі вербальні бійки. Це коли словесно погрожують суперникові зробити те чи інше. Часом спрацьовує, але коли навпроти впевнений у собі хлопець, то він сам влупить базікала по зубах чи в інше назване ним місце.

Схоже, російський очільник не усвідомлює, що сам може нарватися на кулак. Але про це трішки пізніше. А наразі процитуємо ще один його вислів – «багатьом з наших опонентів, так їх назвемо, така країна, як Росія, просто не потрібна». Оце точно! Тут Володимир Путін здивував невластивим йому реалістичним поглядом на речі. Справді, така Росія – зла, агресивна, зухвала, непередбачувана – цивілізованому світу не потрібна. Доки московський режим не вдався до непоправного, його треба зупинити. Але ж не військовими методами.

В англійській мові є термін "fragmenting". Дослівний переклад ­– розділення на фрагменти. Спецслужби Сполучених Штатів знають, яка це здійснити у масштабі великої держави. Саме таким чином зазнав поразки у «холодній війні» колишній СРСР. Його розділили на 15 складових частин. Однак Росія залишається федерацією. Там лише національних державних утворень аж 21. А є й інші суб'єкти, що незадоволені політикою Москви.

От вичерпається терпіння Вашингтонської адміністрації і у Володимира Путіна будуть не лише стоматологічні проблеми. Бо на місці сучасної Росії виникне кілька десятків суверенних держав. Спокійних, зайнятих подоланням імперського минулого і розбудовою демократії, передбачуваних. Саме така Росія і потрібна – розфрагментована.