Ніколи не куштували? Правильно, бо таких нема. Тоді що є? Великий клопіт у Петра Порошенка. Його почав тролити популярний журналіст Дмитро Гордон. Наразі, це лише один епізод. І все ж пишу «почав», бо переконана – продовження буде.

Така впевненість базується на особливостях психології тих, кого у нас називають олігархами. Величезні статки роблять людей надміру самовпевненими. І позбавляють здатності вчасно натиснути на гальма. Давайте проаналізуємо покроково.

Тиждень тому на телеканалі «Україна» Дмитро Гордон, згадуючи початок російської агресії на Донбасі, заявив: «Я знаю, що керівництво України здійснило злочинну оборудку з керівництвом Росії і віддало наказ українській армії покинути Маріуполь».

Звинувачення болісне. Почути таке дуже неприємно. І бажання поквитатися з кривдником цілком зрозуміле. Але якщо просто багатий чоловік може собі дозволити виділити частину власних капіталів на судову тяганину без огляду на можливі наслідки, то політик в подібних ситуаціях повинен зробити паузу і добре все зважити.

Ці слова на ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» почуло якесь число глядачів. Мине небагато часу й вони це почнуть забувати. Тому доцільнішою є практика ковтати образи, щоб не привертати до них надмірної уваги, не збільшувати у кілька разів аудиторію.

Натомість адвокати Петра Порошенка поінформували про намір подати в суд на Дмитра Гордона. І тоді журналіст потролив потенційного позивача. Але не стільки п'ятого президента України, скільки власника торгової марки "Roshen". Мовляв, усе це через ревнощі. Бо віднедавна розпочато виробництво цукерок «Гордон у шоколаді». То що, злякався конкуренції?

Усе це Дмитро Гордон оголосив, не приховуючи задоволення від майбутнього процесу. Відео з його виступом станом на час, коли я пишу ці рядки, вже переглянули понад 400.000 осіб. От вам і збільшення аудиторії. Снігова куля розголосу почала наростати.

Довести факт змови політичного керівництва України і Росії щодо Маріуполя у 2014 році відповідачеві у суді буде дуже важко. Може, навіть неможливо. Але вигравши суд, Петро Порошенко програє набагато більше. Бо для нього це захист честі, гідності й ділової репутації, а для Дмитра Гордона – суто спортивний інтерес. Судовий процес не важко розтягнути на кілька років. Аж до нових президентських виборів. Врешті, якщо Дмитра Гордона зобов'яжуть спростувати свою заяву, він це зробить. Але в такій формі, що протролить Петра Порошенка ще більше. Згадаймо, як гірку чашу гордонівського сарказму змушений був випити російський пропагандист В.Соловйов. Правда, якось пережив. А от для політика виявитися смішним неприпустимо.

Тому щира порада Петрові Олексійовичу. Краще дезавуювати слова своїх адвокатів і забути про суд. Якщо пощастить, то з часом і громадськість про нього забуде. А про майбутні вибори забувати не варто.