Сьогодні я хочу розповісти про вкрай цікавий метод, за допомогою якого японські і більша частина азіатських важкоатлетів вимірювали відновлення / втома ніг і виходячи з цього приступали до легкого, або важкого тренування.

Метод

Для того, щоб зрозуміти, на скільки відновилося тіло (м'язи ніг) і чи можна розпочинати серйозні навантаження, Японці використовували метод «стрибків». Один зі спортсменів ставав навпроти вимірювальної вертикальної стрічки і робив максимально високий стрибок 3-4 рази поспіль. 

Читати також, Як Схуднути В Животі І Боках | Харчування, Вправи

Тренер уважно спостерігав за підопічним і заміряв результати. Якщо вони були гіршими, ніж на минулому тренуванні — спортсмен тренувався в легкому, відновлювальному режимі. Такі ж — у середньому/середньо-важкому режимі. Якщо ж більші — спортсмена навантажували максимальними навантаженнями.

Чому важливо знати, відновилися м'язи чи ні?

Не секрет, що тренування впливають на наш емоційний стан, а важкі тренування — особливо. Але наша психіка вкрай гнучка! Вона відновлюється набагато швидше, ніж м'язи. Звідси й випливає ефект ошуканих очікувань: ви приходите в зал, відчуваєте, що сповнені сил і енергії, але починаючи робити перші підходи, розумієте, що не такі сильні, як на минулому тренуванні. 

Читати також, Програма Тренувань На Рельєф | Система «Перевертень»

Це відбувається тому, що наш емоційний стан відновлюється швидше, ніж м'язи, і коли ви психологічно готові до навантажень — тіло все ще може дати відмову. Тому, вкрай важливо знати, коли ви відновилися на 100% і саме тоді проводити важкі тренування — так ви отримаєте приріст до сили та маси.