Читаючи пости колег по цеху, персональних тренерів, мимоволі починаю посміхатися, бо найпопулярніший запит в інтернеті (особливо навесні) — завжди про схуднення. Одні фітнес-експерти пишуть, що кардіо не приведе вас до належного результату, другі що приведе. Треті розхвалюються кругові тренування, четверті — силові, п'яті — CrossFit, і так до нескінченності. То, як же насправді схуднути і головне, швидко? Давайте розбиратися...

РОБИ, ЯК Я...

Головна проблема фітнес-тренерів полягає в тому, що вони власний тренувальний досвід переносять на всіх людей без винятку. Без урахування віку, стану організму, стажу занять і наявного обладнання. «Ось бачите, який я красунчик» — кажуть вони — «і ти таким будеш». Щоправда, якщо Вам за 40, маєте зайву вагу, і, будучи новачком, Ви вирішите з ходу позайматися за методом Табати, то вже за кілька тижнів вирушите прямо в кабінет кардіолога. 

Спробуйте себе змусити робити те, що вам не подобається, і подивіться, на скільки вас вистачить. Так само і в тренуваннях і харчуванні. Здоровий раціон — це реально круто, проблема лише в тому, що його потрібно дотримуватися тривалий час і при цьому не зриватися з дієти. Що для цього треба?

1. Формування мети

Це найголовніше. Від цього залежить усе. Якщо ваша мета пробігти марафон — то треба йти до тренера з бігу, а не до тренера з важкої атлетики. Якщо ваша мета вичавити максимальну вагу лежачи на лаві — йдіть до тренера з пауерліфтингу, а не до тренера з фітнесу. Якщо Ви вже не молоді, обирайте тренера такого ж віку. Подобається нам це чи ні, але бодібілдинг у зрілому віці має величезну кількість нюансів. 

тренуючи людей багато років, я бачив як хтось кайфував від тренувань по колу, хтось від класичного спліту, хтось від занять на кардіо-тренажерах, а хтось від виконання вправ з вагою власного тіла. І що важливо, займаючись за індивідуально підібраною схемою навантажень, незмінно людина приходить до результату, не зважаючи на вид фізичної активності.

Можна з однаковою ефективністю скинути 10 кіло жиру тягаючи по залу важку штангу або виконуючи коротке інтервальне кардіо укупі з роботою на тренажерах. Було б бажання...

2. Постійність

Якщо ви правильно визначилися з першим пунктом — то з другим не буде проблем. Навіть «найтупіша» програма тренувань дасть результат, якщо буде дотримано сталості її виконання. Немає чарівної схеми тренінгу, від якої все в житті налагодиться. Є оптимальні тренувальні алгоритми, які реально працюють, але вони мають коригуватися залежно від конкретної людини. Її віку, тренувального стажу, стану здоров'я.

3. Харчування.

Харчування — незамінний супутник прогресу. Тут як і з тренуваннями, кожен гуру кричить про те, що його стиль харчування найкращий. І як ви вже здогадуєтеся, для кожного найкращий — це щось своє. Вкотре наведу як приклад своїх підопічних: хтось рахує калорії, а хтось їсть всього 2 рази на день, але все що хоче. 

Хтось використовує інтервальне голодування 8/16 годин, хтось по максимуму включає в раціон продукти-жироспалювачі, хтось сидить на кето-дієті. І будь-який із цих методів працює. Бо запустити процес спалювання жиру можна будь-яким способом. Головне, щоб він був комфортний саме вам.

4. Сон

Сон вирішує багато проблем. Особливо зараз під час війни. Бо недосип міцно пов'язаний із переїданням. Сон має вирішальне значення в підтримці гомеостазу організму, нашого фізичного і психологічного здоров'я. Нехай сон під номером 4 у цьому списку, але його важливість на першому місці. Якщо ви хочете позитивних змін у зовнішньому вигляді, та й загалом житті — то почніть з поліпшення якості сну. Як це зробити? Е безліч способів: відвар ромашки, м'ятний чай, магній, мелатонін...

Післямова

Бодібілдинг — це здорово, він необхідний для зміцнення імунітету і збереження активної фізичної форми. Ось тільки підходити до занять у залі необхідно обдумано, вибираючи навантаження відповідно до свого віку, стану здоров'я і рівня підготовки.

Станіслав Михайловскький Персональний тренер Мій Канал В Телеграм 💪 https://t.me/bestbodyblog