Мало хто з сучасних атлетів (за винятком борців, регбістів і представників деяких єдиноборств) приділяють належну увагу (якщо взагалі приділяють) тренінгу шиї. Тоді як є кілька вагомих причин, для того щоб внести у свою тренувальну програму кілька вправ на цю групу м'язів.

 

1) Безпека і захист.

 

М'язи шиї, поряд із трапецієподібними м'язами, є своєрідною «подушкою безпеки» для будь-якої людини. Ще раз повторю — для будь-якої людини. Тоді як боксерам, борцям і бійцям ця функція м'язів шиї очевидна, людям, які не залучені до щоденних клінчів і захоплень, може бути незрозуміло, для чого витрачати зайвий час на тренінг шиї. Щиро сподіваюся, що Вам, дорогий читачу, не доведеться перевіряти на практиці цю пораду. 

Читати також, Як Накачати Трапеції | 4 Кращі Вправи Для Верху Спини

Просто візьміть до відома, що добре треновані м'язи шиї та трапецій можуть одного дня врятувати Ваше життя. Безумовно, це не є стовідсотковою гарантією Вашої невразливості, але все ж таки неодноразові нещасні випадки з атлетами, чиї шиї та трапеції запобігли перелому їхніх шийних хребців і зменшили ступінь струсу мозку, дають нам шанс замислитись та не пошкодувати про 5-10 хвилин, витрачених на тренінг шиї.

 

2) Поліпшення самопочуття і мозкової діяльності.

 

Тренуючи шию, ми покращуємо кровообіг у головному мозку, у такий спосіб забезпечуючи його додатковим киснем і поживними речовинами. Так само хороший тонус м'язів шиї дає змогу поліпшити поставу.

Часто, довго перебуваючи перед комп'ютером, згорбившись і спазмувавши м'язи спини та шиї, ми відчуваємо головний біль, зниження працездатності та втому. Гарною ідеєю буде поряд із регулярним тренінгом шиї, робити легку розминку для шиї, очей і всього тіла, перебуваючи на робочому місці.

 

3) Збільшення сили та спортивних результатів.

 

Добре треновані м'язи шиї забезпечують стабільність у грудному відділі хребта, що дає нам можливість більше підняти в становій тязі, присіданнях, жимі стоячи і практично у всіх інших вправах.

 

4) Естетика і «вигляд реальної Міці».

 

Що змушує нас, побіжно глянувши на іншого атлета, борця або регбіста, відразу зрозуміти, що він сильний? Що становить цей невловимий і настільки багатьма бажаний «вигляд Міціі»? Навряд чи це великий біцепс або грудні м'язи...

У цьому легко переконатися, зустрівши деяких культуристів зі значним розвитком цих груп м'язів, але які не приділяють такої самої уваги своїм трапеціям і шиї, боячись візуально звузити свої плечі й надати їм похилого вигляду.

Читати також, Програма Для Схуднення, Що Працює

Не вдаючись у складну тему естетики в культуризмі, скажу, що немає нічого сумнішого у вигляді «майбутнього Містера Олімпія», ніж худа шия (хіба що ігнорування м'язів ніг). Дві ділянки Вашого тіла, що перебувають практично завжди на видноті й огляді, — це Ваша шия і передпліччя. Висновки робіть самі.

Тих же, хто не хоче обзавестися «бичачою шиєю», втратити пропорції і симетрію, а також милих дам, прошу не закривати статтю — Ви можете отримати всі зазначені вище переваги без серйозного збільшення об'єму шиї, регулюючи об'єм та інтенсивність виконуваних вправ.

 

Вправи, за допомогою яких ми можемо тренувати шию.

 

1) Вправи з мануальним опором. Якщо Ви тільки починаєте тренуватися, або не тренуєтеся зовсім, а також за відсутності іншого інвентарю, варто почати з вправ для шиї, де в якості опору ви використовуєте зусилля власних рук.

Виконуйте розгинання, згинання, і нахили шиї в сторони, використовуючи мануальний опір. Так само для зручності можна використовувати рушник або сильні руки тренувального партнера. Ось тільки робити це треба дуже обережно

 

Помилки при тренуванні м'язів шиї

 

 

2) Розгинання шиї з хомутом. Спеціально для цієї вправи продують спеціальний хомут, на який підвішують млинці, або можна використовувати як опір гумові стрічки.

3) Згинання шиї з млинцем — візьміть легкий млинець від штанги, невеликий рушник, ляжте спиною на лаву, так щоб Ваша голова звисала вниз. Покладіть млинець на лоб, між лобом і млинцем рушник. Тепер, притримуючи млинець руками, виконуйте згинання шиї, намагаючись торкнутися підборіддям грудей.

Читати також, Як Накачати Шию | 8 Кращих Вправ Для М'язів Шиї