1. Ранкова пробіжка підвищує рівень лібідо. Причому, як у жінок, так і у чоловіків. Наскільки сильно невідомо, але підвищене бажання зайнятися сексом зберігається до кінця дня.

2. Навіть із нормальним рівнем метаболізму можна набрати до 10 кг на рік, якщо не займатися фізичною активністю та спортом. Понад половина тих людей, хто не займається фітнесом, не рятує навіть правильне харчування.

3. Тільки сильні транквілізатори та анестезія справляються з безсонням краще, ніж фітнес. Фізична втома після тренування набагато ефективніша за будь-які заспокійливі настоянки з аптеки.

4. Регулярне легке голодування запобігає онкологічним захворюванням. Якщо не захоплюватися, то рости перестануть не лише клітини жирової тканини, а й ракові.

5. Під час бігу наш організм відчуває не лише навантаження, а й перенавантаження. Так, у момент приземлення ступні відчувають у 7 разів більшу вагу тіла. Саме тому потрібно вчитися правильному бігу.

6. Ритмічна музика на 15% підвищує результативність тренувань. Жодної магії тут немає, просто мозку легше зосередитися на техніці виконання вправ і не відволікатися на непотрібні думки.

7. Будь-який вид фітнесу вимагає інтенсивного дихання для збагачення крові киснем, навіть плавання. Затримувати подих вам потрібно буде лише на заняттях з дайвінгу без аквалангу.

8. У середині минулого століття США охопило тотальне ожиріння нації. Хто б що не казав, цей явище мав один потужний позитивний момент – саме завдяки товстунам і з'явився фітнес у його сучасному вигляді.

9. 100 мл міцного алкоголю знижують рівень тестостерону на 6,8%. Регулярне вживання шкодить як здоров'ю загалом, а й негативно позначається на зростанні м'язової маси.

10. Заняття йогою як поліпшують якості сну, а й роблять сновидіння кольоровими. Деякі люди мають незвичайну особливість взагалі не бачити сни — йога справляється і з цим феноменом.

11. Остеохондроз можна вилікувати без втручання медицини. Достатньо кілька разів на тиждень плавати в басейні.

12. Заняття фітнесом знижують болючі симптоми під час ПМС та менструації. Багато жінок наголошують на повному зникненні болю в нижній частині живота вже після декількох місяців регулярних тренувань.

13. Відмова від куріння підвищує витривалість організму вдвічі. Є й зворотна дія: тренування, що вимотують, допомагають позбутися поганої звички, особливо багатокілометрові забіги на свіжому повітрі.

14. Перегляд еротичних фільмів збільшує ефективність силових тренувань. Залежність проста: що більше організм виробить тестостерону, то краще ростуть м'язові волокна.

15. Тестостерон краще виробляється під час силових тренувань, пов'язаних до купи з короткими забігами (на 10-15 м). Тобто, спочатку вони, потім силові вправи. Більше детальніше про алгоритм виконання силових вправ для підвищення тестостерону, я розповідав в у статті:«Як Підвищити Тестостерон Після 40». Дуже раджу її прочитати.

16. Капу варто використовувати не лише боксерам.

Якщо сильно стискати щелепи, то можна підняти більшу вагу. А щоб не зашкодити зуби, купіть капу. Ніхто достеменно не знає, як це працює, але факт залишається фактом.

17. Якщо фітнес-браслет одягнути в ранньому дитинстві, то до старості він покаже близько 150 млн. кроків, або понад 110 тисяч кілометрів. Це майже третина відстані до Місяця.

20. Старіння організму виявляється також у втраті м'язової сили.  До виходу на пенсію у нас залишається лише 20% пороху у порохівницях, якщо не займатися спортом. Якщо займатися регулярно і дотримуватися правил ЗОЖ, ця цифра прагне 100%. Правда, тренування після 40 мають свою особливість. Про це я теж вже писав, ось у цієї статті: «Не нашкодь, або бодібілдинг у зрілому віці».

21. Уявне тренування позитивно впливає на реальне. Спробуйте детально уявити, чим ви сьогодні займатиметеся в залі, і вправи стануть ефективнішими. Головне – не замінювати заняття повністю уявне.

22. Якщо ви можете розмовляти під час пробіжки, то ви дихаєте правильно. Неможливість відволіктися навіть на коротку невимушену розмову – явна ознака того, що потрібно знизити темп. Те саме стосується високоінтенсивних тренувань. Якщо після заняття ви не можете підтримати розмову і взагалі не розумієте, знижуйте навантаження.

23. Дробне харчування переоцінюють. Перекуси потрібні тільки тоді, коли з'явилося почуття голоду. У решті випадків це може стати не такою вже здоровою звичкою.

23. Регулярність занять створює в організмі звичку спалювати жир. У пунктуальних спортсменів, які не пропускають тренувань, активізуються процеси розщеплення жирової тканини, навіть якщо вони раптом пропустили заняття. Причому тіло запускає ці процеси настільки точно, що вони починаються саме в той час, коли має йти тренування.

Важче за все спалити жир на животі, але й навіть з ціїю задачею можна справитися, якщо знати, як це робити правильно. Як саме це робити, читайте в статті: «Як Схуднути В Животі І Боках | Харчування, Вправи»

24. Футбол – один із небагатьох видів спорту, де фітнесом займаються польові судді. Відмовитись від абонементу не можна: перед важливими чемпіонатами арбітрам доводиться складати непрості спортивні тести.

25. Немає ідеального часу для фітнесу.  Наші режими життя та організми настільки відрізняються один від одного, що встановити свій ідеальний час можна лише досвідченим шляхом. Коли ви отримуєте максимальне задоволення та максимальний ефект від спорту, тоді ним і займайтеся.

26. Інше спірне та індивідуальне питання – необхідність харчування перед тренуванням. Більшості людей, дійсно, потрібно «заправитися» вуглеводами та білком за пару годин до занять. Але є чимало спортсменів, у яких тренування проходять ефективніше на порожній шлунок.

27. Різноманітність у тренувальному процесі впливає гармонійний розвиток всього тіла.  Крім того, постійна зміна вправ, тренажерів і навіть видів фітнесу розвиває навички стресостійкості та гнучкості розуму. Ймовірно, мозок разом із тілом тренується бути готовим до нових викликів.

Станіслав Михайловській, мій канал в telegram