Нарощувати силу, тренуватися безпечно і пробити застій у результатах, у всьому цьому допоможе тренажер Сміта, який є практично в кожному сучасному тренажерному залі. У жодному разі не варто відмовлятися від стандартних вправ, щоб тренажер машина Сміта замінив багато вправ, але періодичне впровадження цього тренажера в процес тренувань, принесе свої особливі переваги:

1. ЗМЕНШЕННЯ НАВАНТАЖЕННЯ НА М'ЯЗИ-СТАБІЛІЗАТОРИ

На відміну від виконання вправ із вільними вагами (з гантелями та штангою), тренажер Сміта стабілізує вагу, оберігаючи тулуб від розгойдування. Таким чином не варто витрачати додаткових зусиль, щоб через дисбаланс координації вага не впала на підлогу.

Читати також, Згинання На Лаві Скотта | Качаємо Великі Біцепси


Коли роль м'язів-стабілізаторів забрала на себе залізна машина, навантаження можна прицільно спрямувати в треновану область. Таким чином вагу в жимі лежачи вузьким хватом або присіданнях можна взяти побільше.

2. ШИРОКА МОЖЛИВІСТЬ РІЗНОМАНІТНОСТІ ВПРАВ

Кожен довгожитель тренажерного залу знає, періодична зміна методик і схем тренувань принесе кращий результат, ніж виконання вправ в одноманітній манері. Які переваги в цьому плані має цей тренажер?

  1. можливість тренуватися в частковій амплітуді, що дає змогу швидше досягти відмови м'язів без побоювання, що втомлені м'язи підведуть і в разі порушення координації вага впаде;
  2. зручніше утримувати обтяження в необхідній амплітуді, вибравши відповідний для цього кут навантаження, виконуючи так зване ізометричне напруження; 
  3. зручно виконувати негативні повторення або брати вагу більшу за звичайну, у разі відмови м'язів, спеціальні фіксатори зупинять гриф, що падає.

3. МОЖЛИВІСТЬ ТРЕНУВАТИСЯ У ВИБУХОВІЙ МАНЕРІ

Виконувати вибухові вправи, наприклад, присідання зі штангою проблематично, а інколи просто неможливо, адже легко втратити рівновагу або отримати травму. Зовсім інша річ у тренажері Сміта, в якому можна виконувати швидкі присідання в повній амплітуді, в той час як, виконуючи з вільними вагами останні 30 % дистанції, розпочинається свідоме сповільнення, щоби снаряд не випав з рук або не втратити ту саму рівновагу.

Відсутність побоювання, що штанга випаде з рук, дає змогу включити в роботу максимальну кількість м'язових волокон, задіяти які в класичному варіанті неможливо. Використовуйте на практиці вибухову манеру і відчуєте різницю, тільки перед цим добре розімніться, а також виконайте пару розминочних підходів.

4. БЕЗПЕКА ТА ВПЕВНЕНІСТЬ У ВЛАСНИХ СИЛАХ

Дійсно, виконуючи, наприклад, жим лежачи або присідання стандартними вправами, часто виникає думка, а чи подужаю я? Чи взяти вагу поменше? Адже не завжди є страхувальник. Тренажер Сміта виключає ці побоювання, не важливо на якій стадії відмовлять м'язи під потужним навантаженням, завжди можна відкинути фіксатори, які завжди прийдуть на допомогу.

Читати також, 8 Жироспалювачів, Від Яких Варто Триматися Подалі
 

Безпека виконання вправ дасть змогу краще сфокусуватися на тренованій ділянці, збільшуючи силу і масу або сприяючи схудненню, приносячи більше користі й ефекту від тренувань.

5. СИЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА СІДНИЦІ

Виконуючи класичні присідання, сідниці, звісно, працюють теж серйозно, але за рахунок можливості поставити ноги далі, навантаження прицільно б'є в сідниці.

Після тренування сідниць у Сміті Ви їх одразу відчуєте, незважаючи на те, що виконуєте звичайні присідання вже багато років.

Джерело: 9 Вправ у Тренажері Сміта, Які Варто Спробувати https://bestbodyblog.com/ua/9-vprav-u-trenazheri-smita-yaki-varto-sprobuvati/