1.Втратиш на 40% більше жиру

Досі багато хто впевнений, що кардіотренування — універсальний каталізатор для боротьби з відкладеннями в проблемних зонах. Але вчені з Пенсільванського університету так не вважають. Вони провели експеримент: одна група тих, що худнуть, протягом кількох місяців отримувала тільки аеробне навантаження, інша — і аеробне, і силове в рівних частках. 

У підсумку кожен з учасників схуд у середньому на 9 кг. З одним але: ті, хто качався, втратили на 2,5 кг жиру більше, ніж люди з першої групи. Останні палили не тільки відкладення, а й м'язову масу, а «качки» — тільки те, що організму не потрібно. До речі, скинуті кілограми жиру можуть швидше повернутися, якщо м'язи не отримуватимуть необхідного навантаження одночасно з дієтою. 

2. Спалиш багато калорій

Як показали експерименти, після інтенсивного тренування для всього тіла, в якому було хоча були присутні хоча б три силові вправи, обмін речовин прискорюється на період до 39 годин.

Додай до цього витрати в спортзалі. Приміром, комплекс із восьми рухів (приблизно на 8 хвилин) — це втрата від 159 до 231 ккал. Тобто, для тих, хто бажає швидко схуднути, замість кардіо треба виконовувати базові вправи зі штангою.

3. Фігура набуде спортивного вигляду

Підтягнуте і підкачане тіло має значно привабливіший вигляд, ніж просто худе. До того ж, як це не сумно, з віком м'язова тканина заміщується жиром.

Читати також, Тренування У Спеку | 5 Правил Безпеки

Якщо процес не взяти під контроль, він боляче вдарить по талії: один кг жиру за об'ємом на 18% більший, ніж кілограм м'язів. 

4. Станеш доброзичливішим

Навчитися жити в гармонії з собою і навколишнім світом можна не тільки за допомогою йоги. Як стверджють дослідники, люди, які займаються силовими тренуваннями тричі на тиждень, менше схильні до спалахів гніву і взагалі частіше перебувають у доброму гуморі, ніж більша частина оточуючих.

5. Зміцниш кістки

З віком скелет стає більш крихким, підвищується ризик переломів. Але ти можеш подбати про стійкість кісток заздалегідь. Як — ти, напевно, вже здогадався.

За 16 тижнів регулярних силових тренувань щільність стегнової кістки і вміст у крові кісткового білка остеокальцину підвищуються на 19%. 

6. Покращиш ефект від дієти

В Університеті Піттсбурга провели експеримент зі 169 огрядними людьми. Спостереження показали: випробовувані, які не приділяли заняттям хоча б три години на тиждень, з'їдали більше дозволених дієтою 1500 ккал на день.

Читати також, Як Змусити Себе Тренуватися | Особливо Після 40

До речі, зворотний зв'язок теж можливий: ті, хто перекушував шкідливими снеками, нерідко саботували похід у спортзал. Фітнес плюс дотримання режиму харчування — пара, яка тримає тебе на плаву: шкода кинути щось одне, інакше весь результат піде нанівець.

7. Впораєшся зі стресом

Частіше працюй у спортзалі — і життєві труднощі будуть дарма. Це не гра слів, а правда життя. У тих, хто займається, нижчий рівень гормону стресу в крові порівняно з лежебоками. Крім того, у людей з хорошою м'язовою масою тиск після стресу швидше повертається до нормального рівня. 

8. Твоє серце буде здоровішим

Фахівці Мічиганського університету встановили, що люди, які протягом двох місяців по три години на тиждень виконували силові вправи на всі групи м'язів, знизили свій діастолічний (нижній) артеріальний тиск на 8 пунктів.

Кардіо для серця

Цього достатньо, щоб на 40% зменшити ризик інсульту та на 15% — серцевого нападу. 

9. Підвищиш працездатність

Продуктивність учасників одного з досліджень підвищувалася на 15% у ті дні, коли вони тренувалися. Тепер рахуй: виходить, що в день занять ти здатна (теоретично) за вісім годин зробити все те, на що в інший час у тебе б пішло 9 годин 12 хвилин.

Читати також, Тяга Нижнього Блоку | Робимо Спину Трикутною

Або, скажімо, можна пропрацювати свої стабільні дев'ять годин, але зробити більше. Крім того, після тренування посадові обов'язки більше надихають — так-так, це теж доведено вченими. 

10. Проживеш довше

В Університеті Південної Кароліни з'ясували, що комплексні силові тренування знижують ризик появи серцево-судинних захворювань і раку. Інші вчені виявили, що ті, хто в середньому віці накачав собі міцні м'язи, можуть до 85 років прожити без серйозних захворювань.