site.ua
топ-автор

Чи знаєте Ви, як між собою пов’язані найбільша у світі виставка електроніки, гаджет для власників домашніх тварин PetCube, спалах для смартфонів iBlazr та Україна? До цього всього має стосунок одна українська компанія.

Впевнений, не всі з Вас чули, що з 8 по 11 січня у місті Лас-Вегас відбулася найбільша технологічна виставка у світі CES 2018 (Consumer Electronics Show). Усілякі самсунги, елджі, соні/панасоніки, автомобільні компанії та купа технологічних стартапів намагалися вразити вибагливих споживачів новими гаджетами, що інколи здаються розумнішими за пересічного громадянина.

Тіки гляньте:

Чи були представлені там українські компанії та розробки? Так!

Наприкінці допису я розповім, де і як можна послухати їхні враження від участі.

Факт у тому, що мені надзвичайно поталанило потрапити «за лаштунки» однієї з компаній-учасниць CES і побачити, як втілюються у пластик і метал шедеври, відображені у цьому промо-відео (дуже раджу переглянути).

ARTKB - це київське бюро розробки хардверних продуктів повного циклу, від ідеї до масового виробництва, від дизайну до сертифікації і логістики у будь-яку точку світу. Так, я чесно передряпав цю фразу з їхнього сайту, але якщо говорити простою мовою – інженери, електронщики та дизайнери ARTKB брали участь у створенні широковідомих iBlazr, PetCube та купи інших корисних для життя прибамбасів.

Цього року на CES вони представляли, наприклад, пристрій для маскування телефонних переговорів у публічних просторах Hushme. Тримайте відео від CNBC:

Навіть BBC зняло про них сюжет. (Про інші представлені на CES стартапи читайте тут).

Коли переглядаєш ці промо-відео, важко уявити, що такі розумні голови та умілі руки працюють зовсім поруч.

То як ідея стає мрією мільйонів? Тримайте коротку екскурсію.

Ідея майбутнього продукту обговорюється у нарадчій кімнаті, а потім починає вимальовуватись у кресленнях та моделях цих розумників. Так, приміщення невелике і людей небагато, але концентрація творчої енергії тут просто зриває дах.

Далі, для того, щоб зрозуміти, як виглядатиме продукт та яким він буде на дотик – його видруковують на 3D-принтері. Так народжується прототип.

Уся механіка та електроніка прототипу розробляється та відпрацьовується до ідеалу в цій майстерні.

А це, власне, Олександр Нестеренко – директор ARTKB. І можна точно сказати, що в його компанії дуже цінуються люди, які володіють знаннями в електротехніці, механіці, обробці матеріалів тощо. Все ж вони тут не просто софт пишуть.

Після того, як прототип готовий і команда впевнена, що жодні зміни не вноситимуться – виробництво тисяч екземплярів масового продукту замовляється у Китаї. На жаль, українська промисловість поки не здатна забезпечити якісне та відносно дешеве виробництво (чому – зможете у Сашка спитати самостійно).

Що отримуємо натомість? Одна з найпростіших ідей втілилася у підставку для пакетів молока. Дуже популярна штука в Україні.

Власне, ось пан PetCube

Отут усілякі розумні браслети

Отой шматок жовтуватої пластмаси вгорі – то прототип пристрою, що дозволяє переносити велосипед, наче сумку (перегляньте відео вище).

А отак цей пристрій виглядає в магазинах.

Окрім дуже розумних прибамбасів ARTKB не цурається і більш приземлених речей: корпусів для водяних фільтрів

чи навіть проводить конструювання та збірку партій вентиляторів для твердопаливних котлів (торгівельна марка Elmotech).

Насправді, що дуже тішить – Олександр та його команда – надзвичайно прості і веселі у спілкуванні люди. Відчувається, що це єдина команда, а у директора навіть немає окремого пафосного кабінету.

Вони із задоволенням розповідали про існуючі проекти та про майбутні плани. Нині навіть будують новий цех.

До речі, я за звичкою перефотографував все, що потрапило на очі, і мені довелося видаляти купу фото таємних прототипів. Тому з майбутніх планів лишилася лише ця багатообіцяюча світлина.

Ну, і фото з Олександром на згадку.

Де з ним та з іншими учасниками CES можна поспілкуватися, розпитати деталі та, можливо, обговорити спільні ідеї?

30 січня 2018 року відбудеться подія «CES 2018: все, що було у Вегасі».

Говорити будуть про те:

- як підготуватися до CES;

- як UVCA обирали стартапи у національний павільйон та як він був влаштований;

- враження від участі у павільйоні та поза ним;

- лайфхаки, факапи та досвід участі у CES українських стартапів;

- як зібрати на виставці максимальну кількість лідів та не втратити здоровий глузд;

- як вижити на CES та повернутися туди знову.

Спікерами будуть круті хлопці і дівчата. Деталі та умови заходу читайте за посиланням. (ні, я не маю жодного стосунку до події та її організації :) )

Загалом, круто, що в Україні розвиваються та квітнуть такі хардверні контори.

Переможемо.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мої попередні екскурсії:

Науково-дослідний центр протезування, ортезування та реабілітації людей з особливими фізичними можливостями «Без обмежень»

Завод електроніки «Квант-ефір»

Текстильна фабрика «Ярослав»

Текстильна фабрика «Danaya»

anton.senenko
Антон Сененко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації