Загальновідомо:-), які «ери» закінчилися 21 квітня цього року ("Брехні", "Корупції", "Бідності").

Натомість дискусійним залишається питання, яка ж ера настала після них.

Спостереження над навколишньою дійсністю давали привід припускати, що відбувається відкат до мезозою ("Тріасовий період, або Пригоди хтивих павіанів Борі і Жори").

Але така версія хибує спрощенним, "біологізаторським", підходом.

Наша система хоча і здеградована та хаотична, але все ще може бути описана в політологічній, а не зоологічній термінології. Щоправда, все важче на цьому наполягати, а професія "зооінженерія" ("Хтось себе відчуває твариною — що ми можемо зробити") цілком може виявитись запитаною на ринку політконсалтингу :-)

Так от, стверджувати, що в Україні десятиліттями панувала "меритократія" (влада найкращих) — було б злісною неправдою.

Однак так само нещиро було б закривати очі на виразні ознаки "какократичного" правління (влади найгірших та/або найменш підготовлених до цієї місії громадян). Навіть не в щоденному, а фактично в режимі online можна спостерігати ситуацію, описану відомим мислителем з Венесуели Мойзесом Наїмом:

"Як добрі ілюзіоністи, клептократи знають, як відвернути увагу від своїх злочинів, а какократи – від своєї непридатності. Вони роблять це, говорячи нам про свою ідеологію і нападаючись на ідеологію своїх суперників. Поки ми дивимося ці ідеологічні турніри і беремо в них участь, вони крадуть. Або роблять дурниці. А ми розплачуємося за наслідки"...

5dcd6167a621d.jpg