Останніми днями українці пережили багато інформаційних вибухів та тривалих обговорень в ЗМІ з приводу виступу «95 кварталу» та історії в парламентському комітеті з питань фінінсової та податкової політики. Виявляється, політики та різного роду оглядачі готові онлайн транслювати проходження поліграфа Дубинським, замість того, щоб працювати над законодавством, де назрівають величезні проблеми. Новий тиждень почнеться із погоджувальних рад та засідань фракцій. Нікому не відомі подробиці, що там буде, але відомо напевне, що поки ніхто не збирається знімати з порядку денного «граблі» для Зе більшості. «Граблі», бо вже декілька тижнів провідні економісти б'ють на спалах про негативні наслідки законів 1210 та 1210-1, які знищують промисловість. При цьому ніхто не думає залучати міжнародних фахівців або просто представників даної сфери до обговорення. Ситуація потребує негайного втручання, бо Україна ризикує втратити не просто якусь частину надходжень в бюджет, а цілу галузь. І тут вже не пройде мантра про «весна прийде…» або «зробимо їх разом». Влада більшості має нести відповідальність за те, що робить, але при цьому брати до уваги позицію промисловців, що забезпечують тисячі українців робочими місцями, а бюджет мільйонами гривень надходжень.

Зеленський як Президент також може вплинути на цю ганебну ситуацію. Зрозуміло, що така дія з боку гаранта може трактуватися як тиск, але ж він давав оцінку скандалу з підкупом депутатів монобільшості, перебуваючи в Японії. Також наказав прем'єру Гончаруку знизити витрати на чиновників у розмірі 10%. Тобто, зняти закони 1210 та 1210-1, при наявності здорового глузду та політичної волі, можливо. Адже якщо комітет з фінансової та податкової політики загруз у корупційному скандалі, то якість прийнятих законів залишає великі сумніви. Досить вірогідно, що в законах були прописані норми під конкретних лобістів. Вихід в даній ситуації має бути жорсткий та безкомпромісний – не можна допускати до порядку денного жодного закону цього комітету на чолі з Гетманцевим без додаткової перевірки та експертного висновку.

Згідно соціологічного опитування групи «Рейтинг» від 24.10.2019, найбільше українці бояться загрози відтоку українців закордон 56%, 45% — економічного занепаду та жебрацтва. Тобто, питання миру відійшло на інші плани, бо українці довіряють армії, скоріше за все. Отже важелі впливу на руках у команди Зе. Це значить, що розкидатися можливостями для збереження робочих місць не можна. Навіть зберегти існуючий стан зайнятості потребує суттєвих зусиль. На практиці ж виявляється, ніби команда Зе або не чує українців, або займається іншими справами. Просто інкаше важко пояснити, чому в Україні припинило виробництво Брітіш Амерко Табако, Мітл стіл виводить прибутки, а ми не чуємо коментарів від жодного представника уряду.

Не хочеться згущати фарби, але Україна не може собі дозволити розкидатися галузями, виробниками та інвестиціями, а особливо, робочими місцями. Всі законопроекти податкового комітету треба зупинити, призупинити їх розгляд на пленарних засіданнях парламенту, виключивши їх з порядку денного на найближчий пленарний тиждень, і терміново провести експертизу на предмет корупційної складової, доручивши її проведення профільному комітету ВРУ і антикорупційним органам. Прийняти відповідне рішення на засіданні погоджувальної ради в понеділок. Інакше, танці на граблях призведуть до невідворотних наслідків. Терпіння та здорового глузду наші владі!