Як на мене, ця картинка найкраще ілюструє українську національну ідею :) Її можна навіть зробити національним гербом :)

Україна: «Хочемо в ЄС, НАТО»
Європа: «Так у вас же корупція, олігархи, треба проводити реформи»
Україна: «Та нехай дикі пси реформуються, а ви нас так візьміть, ми богоносна нація, наша мова це старий санскрит, ми правий-лівий фланг Заходу» :)

Україна: «МВФ дай грошей».
МВФ: «Ну, у вас в Національному Банку якійсь придурки сидять, Коломойський хоче Приват забрати назад, суди не реформованіне зрозуміло що відбувається взагалі ».
Україна: «Та нехай ішаки гімалайські реформуються, ви так дайте, далі ви знаєте» :)

Або спустимося в національній свідомості на рівень нижче :) Коли наші люде корчать з себе свідомих освічених громадян і, наприклад, ліплять на аватарку до свого фото в фейсбуці напис, щось типу: «одягни маску, допоможи лікарю, не будь тупорилим мудаком» або «вакцинуйся, не сиди — не витирай диван жопою, врятуй свого близького» :) а потім при вході в автобус, метро, магазін люто матюгаєцца «мля, задовбаливже, опять нада наморднік одівать, ще й чіпіроваця заставляють» :)

Або коли поліцаї ловлять дядька на новенькій дорозі, який на свою колимагу наварив борта і замість 20тон, тягне 120 :) І йому поліцаї кажуть: «Дядьку-дядьку, так Ви ж самі 124543245643 постів у фейсбуці писали, що погані дороги, кляли по 7 коліно всіх, коли вилітали стойки, а у самого перегруз в 100 тон. Де ж ці дороги будуть?» :) І цей дядько з ангельським виразом обличчя відповідає: «так, а шо мені робить? Я тільки 3 рази ондо проїхав своєю фірою, а оно машіни сина Порошенка 4636446643555 разів проїхали і їм нічого» :)

І недавно бачив відос, де зловили на Дніпрі якогось рибака з коллєгами, так він замість привітання почав: «я хлопець із села, звуть мене Оникій, работи в селі нема, діти з голоду пухнуть». А йому кажуть:"так у тебе в лодці улова на 200 тис грн, екіпіровка і снаряга така що можна тигрову акулу ловить. А цей ангел відповідає: «Ви луччє Каламойского чи Парашенка йдіть ловіть, а не простих людей» :)

Так і з футболом: нашим футболістам дуже хочеться грати в 1/8 фіналі, але ну дуже не хочеться «вмирати за це на футбольному полі в цю спеку», викладатися на повну, бо дома їх не засудять, там живуть такі само ментально як і вони :) Через це і доводиться покладатися то на шведів то на іспанців :)