Почала питати людей, що вони думають про глобальне потепління. Як у себе на Полтавщині, так і у Львові, в Чернівцях, у Києві. Деякі зі співрозмовників говорять, що це вигадки.
 
- Все, як завжди. Нормально ж живем.
 
Я не сперечаюсь. Слухаю. Справді цікаво, що думають люди. Відповідаю фактами, що в найкращому випадку закінчується словами опонентів: «Ну може і так».
 
Ну ось може таки і міняється клімат. На Італійському острові Сицилія температура повітря сягнула +48,8°C — це найвище значення, зафіксоване у Європі за весь час досліджень. Разом з тим, зараз в Італії вирують масштабні лісові пожежі. Так як в Туреччині, Греції, Каліфорнії.
 
NASA навіть створило інтерактивну карту пожеж у світі, де червоні точки фіксують на п'яти з шести континентів. Тільки в Антарктиді немає вогню.
 
Також вийшла доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату. У документі йдеться про те, що багаті люди в кожній країні несуть більше відповідальності за глобальне потепління, ніж бідні.
 
Так, на 10% осіб, найбільш відповідальних за викиди в світі і при цьому найбільш багатих, припадає 36-45% загального обсягу викидів вуглекислого газу: це в 10 разів більше, ніж у 10% найбільш бідної частини населення Землі, яке має відношення лише до 3-5% викидів.
 
Автори доповіді покладають значну відповідальність на використання джипів і на вживання м'яса, а також вважають за необхідне змінювати побутові звички, включаючи раціон харчування, особливо у багатого населення.
 
У документі говориться, що турбота про лісові та земельні ресурси теж дозволить обмежити підвищення температур, але ці заходи не зможуть компенсувати повільне скорочення викидів в інших галузях людської діяльності.
 
Останнім часом в ЗМІ все частіше з'являються новини про наслідки потепління, зміну клімату, масштабні лісові пожежі та аномальну спеку з повенями по всьому світу.
 
Виходить питання глобального потепління набирає актуальність і найближчим часом політика держав-лідерів може змінитись. Накприклад, заборонять автомобілі  з бензиновими моторами, введуть обов'язковий перехід підприємств на відновлювані джерела енергії або взагалі частину з них закриють.