Падіння персонального рейтингу Зеленського прогнозувалось давно. І значно більше, ніж на 8,6% (хоча, може, там навіть тепер втрати більші за 8,6% — варто зважати, що статистична похибка конкретно для цих даних становить цілих 3,5%).

Хоча жодна з проблем, жоден зі скандалів – насправді серйозних і тяжких за наслідками – так і не став «вбивчим» для рейтингу влади, як очікувалось багатьма. Але скандалів і провалів вже накопичилась критична маса – тож тягнуть на дно рейтинг Зеленського вони «за сумою впливів».

Рівень некомпетентності і корумпованості, вперто демонстрований теперішньою владою, підштовхує виборців не так до пошуку нових «нових облич», як до перегляду свого ставлення до вже відомих «старих політиків». Якщо Зеленський буквально на очах перетворився якраз на той ідеальний образ політика, з котрим так видовищно боровся в серіалі Голобородько, — тобто, виявився як мінімум «таким самим», як максимум «ще й гіршим» від старих політиків, то, може, і ті старі політики не є настільки поганими? І можна помалу все ж повертати їм довіру.

==

Цікавий момент. Ми вже стикались з цим методом від Зекоманди: коли у відповідь на помітне просідання рейтингів Зеленського і СН негайно приймались кілька демонстративно патріотичних рішень, Зеленський робив одну-дві відповідних заяви, і значення рейтингу повертались на попередні позиції (те ж рішення РНБО щодо закриття 3-х медведчуківських ТБ-каналів).

Я так розумію, з результатами опитування КМІС ОП було ознайомлено за кілька днів до публікації. Тож у Зекоманди був час для нарад.

А тепер оцініть тільки останні кроки влади:

 

Звісно, це слабше, ніж закриття телеканалів «п'ятої колони», але метод очевидно той самий. Подивимось, чи це матиме хоч якийсь ефект на тлі реальних проблем: