Позаштатний радник Єрмака Арестович в четвер на каналі «Україна 24» раптом почав розповідати, наскільки впливовий Єрмак на міжнародній арені: «Я бачу візит Меркель як наслідок прямих перемовин у США. Цей візит був домовленим. Я знаю, що це Єрмак домовився».
--
Серйозно? Меркель тепер планує стратегічні міжнародні візити на прохання технічних працівників з позаконституційної структури? Навіть не міністр МЗС Кулеба, а саме голова ОП моментально переконав канцлерін, котра до цього явно намагалась дистанціюватись від української проблеми? Дуже, дуже правдоподібно.
Питання — з якою саме метою Єрмака зараз «надувають» до якоїсь серйозної політичної ваги? При тому він так і лишається особою без посади з закріпленою законодавчо сферою відповідальності і повноваженнями.
Можливо, ми дійсно за певний час раптом дізнаємось, що саме з Єрмака роблять наступного прем'єра — адже відставка Шмигаля ніде з порядку денного не ділась, а рейтинги владних інституцій вже опустились до рівня асфальту (72% не довіряють КМ, хоча у ВР, чиновників загалом і суддів все ще гірше — дані Центру Разумкова на 4.08.21). Ну, може, і не прем'єра зроблять, а використають в якійсь іншій владній конфігурації.
І в результаті Єрмак поступово і де-юре, а не тільки де-факто стане «не першою, але і не другою людиною в країні». Проте для чого?