Чернівці, Івано-Франківськ, Хуст, Суми, Полтава, Одеса, Краматорськ, Прилуки, Мелітополь, Херсон, Вінниця, Кропивницький, Львів. Це короткий огляд географії початкового етапу тарифних протестів. Вже завтра географія розшириться.

«Володимир Зеленський доручив уряду терміново вирішити питання з тарифами на газ для населення: влада не повинна допустити зростання цін на газ».
От тільки протестувальники вимагають не піднімати ціни не лише на газ, а й на електрику. І повернути для початку пільговий тариф на перші 100 кВт.

А взагалі Зеленський спробував в дуже цікавий спосіб виправдатись, чому здорожчання газу — процес об'єктивний: «Тарифи на газ для населення повинні бути справедливими. Ціна на газ зростає на ринку через погодні умови і інші причини, які склалися в Європі, і ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян».

Тобто, це все пара днів снігу в Мадриді винні? Чи тепла зима в усій решті Європи і в нас? Хороша причина. Але навряд справить хоч якесь позитивне враження на виборців.

Загалом тактичний план Зекоманди зрозумілий: звична для них схема «купи козла — продай козла», «зроби гірше, а тоді поверни як було — і тобі будуть вдячні як рятівнику». Хоча «як було», судячи з усього, повертати не планують — заплановане як максимум невелике зменшення вже заявленого зростання тарифів. Але зростання лишиться.

Це би навіть могло спрацювати — якби це був єдиний проблемний момент в роботі владної команди. Але на тлі перебування 100% виборців вже рік в перманентному стресі. Плюс локальні прецеденти озвіріння через ідіотичний... гм, дуже непродуманий формат локдауну і окремі обмеження (ті ж заклеєні полиці з порошком і шкарпетками). Плюс зростання рівня офіційного і прихованого безробіття (коли робоче місце номінально збережене, але зарплати нема/ доходу в ФОПів нема). Плюс дурдом в квартирі чи не кожного через дистанційне навчання дітей (і необхідність забезпечити їх ґаджетами для того). Плюс повільне подорожчання всього. Плюс регулярні новини «як прекрасно живеться слугам на тлі проблем в усієї решти населення»...

В сумі виходить з тим наказом «розібратись з тарифом конкретно на газ» як в класичному середньовічному анекдоті: «-Хворий перед смертю пітнів? -Сильно пітнів! -Це дуже добре!».

В сенсі, на цьому етапі розвалу держави й економіки симуляція Зеленським і Зекомандою активної діяльності якщо поможе трохи, то дуже ненадовго. Тобто, позачергові парламентські вибори з кожним днем стають актуальнішими. І на тему позачергових президентських теж реплік більшає.