В білоруської опозиції лишилась буквально доба, щоб оперативно сформувати загони і захопити органи влади. В понеділок Лукашенко візьметься за відновлення режиму і закручування гайок.

Все просто: від Лукашенка не відвернулись силовики, отже, йому є чим працювати з протестувальниками. Він вже зробив відповідну публічну заяву (через «Раша Тудей») — обґрунтував взяту паузу: «...Честно скажу, я знал, что так будет [тому довго не з'являвся на публіці]. Я боялся столкновений в тот острый период. И они к этому готовились: если выйдут лукашенковцы, то будем мочить. Я боялся, что пострадают эти люди. Поэтому мы делали паузу. Ну, может, немножко перебрали. ...Должен сказать спасибо Путину, моему другу, который тоже говорит: „Слушай, что ты молчишь?“ Я говорю: „Скоро услышишь“. Ну вот вы услышали».

Масові акції на підтримку Лукашенка охоплюють помалу всі міста Білорусі, збирають дедалі більше людей. При тому опозиція продовжує дотримуватись «хіппі-тактики» з квітами, рукописними плакатиками і дуже мирним та дружнім протестом. Так владу не перехоплюють.

Боюсь, цієї осені ми станемо спостерігачами тихої і страшної зачистки Білорусі. Лишається хіба порадити найбільш активним опозиціонерам, навіть якщо весь їхній протест обмежився постами у ФБ, білою сукенкою і квітами, максимально оперативно і на будь-яких умовах залишати Білорусь разом з рідними. Їхати хоча би до Литви. Гадаю, Європа незабаром на центральному рівні прийме рішення щодо автоматичного надання громадянам білорусі статусу політичних біженців, тож з боку легалізації в них має бути мінімум проблем.