Завтра, 31 серпня — останній день евакуаційної операції США в Афганістані, і є дуже висока ймовірність одного чи кількох терактів з тяжкими наслідками. Відповідно, Байдену і Конгресу так само буде не до Зеленського і України. Може, таки варто перенести цю зустріч на менш проблемний період — на кінець жовтня, скажімо?
==
Ну, що ж: як я й писав, через те, що якраз 31 серпня номінально має завершитись евакуаційна операція США в Афганістані, візит Зеленського перенесено. Перенесено з ініціативи Білого дому і лише на 1 день — на 1 вересня.

Тобто, принципово це нічого для нас не міняє. Так само Байдену буде не до нас і наших проблем, так само конгресменам буде не до того.

Зрештою, вже не лише «Форбс» спрогнозував, що Зеленський поїде з Вашингтона хіба з «переконаннями в дружбі». В понеділок і «Файненшнл Таймс» вийшла з заголовками про охолодження (chill) стосунків США і України. І навіть Білий дім офіційно анонсував подію в дуже малоприємних формулюваннях: зустріч відбудеться «для демонстрації солідарності між двома країнами», як процитував «Ройтерс».

«Дружба» і «солідарність» в дипломатичній мові — антоніми «фінансової допомоги», а тим більше «військової допомоги». Навіть антоніми «союзницьких стосунків». Отже, США вже тепер знає, що результативність візиту буде нульова.

Причину зазначено (звісно, непрямо) в тому ж анонсі Білого дому: «президенти обговорюватимуть підтримку Білого дому для зусиль президента Зеленського по боротьбі з корупцією та впровадженню програми реформ, що ґрунтується на наших спільних демократичних цінностях». В перекладі: Байден знов, вже вкотре, пред'являтиме Зеленському претензії за нульові зсуви у виконанні поставлених задач у сфері боротьби з корупцією.

З такими ввідними Офісу президента варто все ж дослухатись до рекомендацій, в тому числі моїх, і самостійно виступити з ініціативою домовитись про новий візит Зеленського, а цей скасувати «з поваги до американського народу і через тяжкі втрати Америки» — в сенсі, бо США зараз не до нас.

Звісно, переносити одразу на кілька місяців, на жовтень чи й грудень: бо візити такого рівня плануються дуже завчасно. Та й варто дати шанс Зеленському виконати за цей період хоч щось з вимог Байдена.

Крім того, жовтень, а тим більше грудень — це вже буде новий Бундестаґ, новий канцлер. Отже, Зеленському з Байденом точно буде про що говорити. І є надія, що розмова буде продуктивною, а не завершиться «дружбою і солідарністю».