Мені часто говорять що дуже просто критикувати владу. Складніше щось зробити. Згоден. Та інколи в захваті від деяких наших посадовців. Як наприклад віце-прем'єри Кубраков та Федоров та прем'єр-міністр непогано справляються з обов'язками. Вони мовчки якісно роблять свою справу та особливо не лізуть в СМІ. Чим менш успіхи посадовця, тим більше він лізе в телевізор та різні видання.

Ось прочитав розмірковування одного члена комісії уряду з економічної реформі з приводу того, що число малих виновиробників зменшилося зі 100 до 26. Тому треба надати їм фінансову та адміністративну допомогу. До того ж треба звільнити їх від територіальної прив'язки та дозволити вільно купувати виноматеріали.

А хто це такі малі виновиробники? Що вони виробляють? Чи просто вино продають. Я хочу на цьому прикладі показати всю некомпетентність чиновника (або депутата).

Виноробство — це не тільки розлив і торгівля. Це й виноградарство. Наші вітчизняні виновиробники завжди займалися й вирощуванням винограду. Якщо хтось не хоче вирощувати виноград, а бажає тільки розливати та продавати вино, прикриваючись поняттям «мале виноробство», та ще при цьому одержувати державну допомогу, то це не дуже зрозуміло. Як і турбота про них деяких посадовців. Хочуть їх вивести з під ліцензування — теж зрозуміло для чого. Хоча нікуди не зникне державна структура Укрвинпром, чи як там вона зараз називається. Котра затверджує інструкції по виробництву кожного сорту вина. Це затвердження коштує… спросить у виноробів. Сотні тисяч у.о. для кожної марки вина. Хто звільнить виноробів від цього?

Згідно європейської практики назва вина надається за двома принципами: по географічному походженню та по сорту винограду. Від чого хоче звільнити так званих малих виноробів чиновник? Щоб десь у сараї розливали бургундське червоне? В нас вже був «Чорний доктор», який з'явився у 90-ті роки, а до того його не було. Було Каберне різних сортів. Ну давайте дозволимо розливати всім охочим під любою назвою виноматеріал низької якості, найдешевші з яких дехто купує де побажає. Надамо їм державну підтримку та звільнимо від податків. Та ще назвемо увесь цій процес підтримкою малого виновиробника. Як вам таке? В наш тяжкий військовий час.

Ну не вистачає навколо Президента спеціалістів таких як я назвав на початку статі. А лізуть в ЗМІ розумники. Не розуміючи самого процесу. Наші відомі виновиробники напроти змогли би про свої проблеми розповісти. Починаючи з виноградарства. Але хто ж їм дозволить, якщо хтось має намір розпилу держпідтримки!