Я з великою повагою завжди думаю про наших медиків. Тих, хто щоденно працює задля пацієнтів лікарень та поліклінік. Тих, хто працює не отримуючи адекватну заробітну плату. Вони стоять на передньому фронті здоров'я мільйонів наших громадян. Велика їм пошана.

Але є, я впевнений, дуже багато чиновників від медицини, які сидять в Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) та не розуміють чим займаються. Вигадують якісь проблеми, з якими самі й героїчно борються.

Наведу лише один факт з власного особистого життя, лише як приклад. Як наслідок військового минулого, з 1998 року використовую якесь снодійне. Небагато. Не більше половини пігулки. Можу і без нього жити. Зараз є багато інших ліків. Но все ж таки використовую речовину зопіклон у вигляді ліків Імован 7.5 мг. Ще раз — половину пігулки не кожен день. 25 років.

Десь років 10 тому почалися проблеми. Виявилось що це як би наркотична речовина. До цього моменту не була. Та й ліки були французького походження. До речі, коштували 32 грн. за 1 упаковку з 20 пігулками. З тих років подорожчали майже у 10 разів. Та неочікувано стали наркотичним засобом.

Багато разів я запитував у лікарів, чому наркотична. Виявилось, що наркомани його використовують. Так вони наскільки відомо, ацетон та марганцівку використовують при виготовленні свого зілля. Але ацетон не забороняють. Хоча й марганцівку купити дуже складно.

Хтось з медичних чинуш почав з цим боротися. Як завжди — шляхом заборон. З початку рецепт обмежили до 10 пігулок. Щоб придбати пачку стало потрібно у лікаря отримувати два рецепти. Та й на рецепті потрібно стало 2 печатки та штамп медичного закладу. Якщо назва закладу була надрукована типографським засобом — не можна! В наказі МОЗ написано — штамп закладу та номер ліцензії.

Лікарі в поліклініках тихо лаяли цих «розумників». Але виконували ці вимоги. Витрачаючи більше часу на рецепти. Потім додалась умова, що не можна придбати більше однієї пачки (на два рецепти). Все це ускладнювало життя лише звичайних громадян. Я впевнений, що у ватажків наркоструктур це складнощів не викликає. Але все це встановлювалося наказами МОЗ. Для кого?

Наприкінці, нещодавно в аптеках почали вимагати, щоб рецепт виписували в грамах, а не в міліграмах як завжди. Знову згідно наказу МОЗ. Було в рецептах 7,5 мг, а вимагають щоб писали 0,00075г. Рецепт, де написано 7,5 мг не приймають. Бо потенційно ви наркоман та погана людина.

В мене питання до цих «розумників» з МОЗу. Вам що, нема чого більше робити? Та труднощів додавати не стільки громадянам, скільки звичайним лікарям. Може вони нічого більш не вміють, ці працівники МОЗ. Сумно. Та я з жахом думаю, що з ліками онко- астма- та інших необхідних ліків. Теж щось вигадують чинуші?