Теза 1: Ми прийшли в Афганістан майже 20 років тому з чіткими цілями: схопити тих, хто атакував нас 11 вересня 2001, й переконатися, що Аль Каїда не зможе використовувати Афганістан як базу, з якої атакуватиме нас знов. Ми зробили це.

Насправді важко з цим сперечатися. Аль Каїди немає на горизонті, а Талібан не погрожує США терактами. Чого не скажеш, до речі, про РФ, Талібан завжди був союзником Ічкерії — але це звісно лише позиція в переговорах і не більше.

Теза 2: Наша місія в Афганістані ніколи не мала на увазі розбудову нації. Ніколи не планувалося створювати об'єднану, централізовану демократію. Нашим єдиним життєво важливим національним інтересом в Афганістані сьогодні залишається те, що й було завжди: запобігання терористичним атакам на американську землю.

Доволі цікава теза. Адже чутки, що Америка бориться за демократію заради самої демократії подібні на чутки, що всі, хто бажає будуть евакуйовані з Кабульського летовища)))

Насправді США відстоює свої національні інтереси і тільки їх! Але... і це дуже важливе але, паралельно із вирішенням власних задач вони дають дуже потужний інструмент для саморозвитку союзних держав. Це і гроші, і зброя, і методики, і технології. Треба лише ними скористатися. Афганці не скористалися!

Теза 3: Американські війська не можуть і не повинні воювати на війні, й помирати на війні, на якій афганські Збройні Сили не хочуть битися самі за себе.

Насправді основний посил пресконференції і продовження смислів Тези 2 — американська присутність та допомога це лише інструмент. А воювати треба самим!

І саме це дуже погано розуміють і наші «білопальтошники», які перебувають в повній впевненості, що «заграніца нам поможет». І наш колективний «зермак», який вважає, що наших партнерів можна шантажувати «падінням демократії» в Україні.

Для всіх них та їх прихильників вартує час від часу переглядати цю пресконференцію, а потім кадри падіння «прихильників старої влади», що панічно чіпляються за шасі літаку...

Жарт: За 20 років, я дізнався на власному важкому досвіді, що ніколи не буває влучного часу, щоб виводити американські війська.

Насправді ніякий це не жарт... але дуже часто розуміння приходить запізно.