У соціально-ютубівських мережах небайдужа українська громадськість жваво обговорює передріздвяні, різдвяні та новорічні політичні події, а водночас дає оцінку вищому політичному керівництву країни. Загалом, якщо не брати до уваги слюняву прихильність зеленоботів, то в своїй критичній більшості аналітично думаюче суспільство не задоволене Зеленським і тими, кого він привів на Банкову вслід за собою.

Якщо ознайомитись із поглядами на теперішню дійсність лідерів суспільної думки (Анатолій Якименко, Дмитро Чекалкін, Софія Федина, Тарас Чорновіл, Микола Давилюк, брати Капранови, Назар Мухачов, Сергій Таран, Євген Магда,  Володимир Огризко, Віталій Портников, Володимир Цибулько, Ігор Лапін, Гео Лерос, Сергій Поярков, Олексій Гончаренко та багато інших), то можна дійти висновку, що зелена команда Зеленського втрачає розтиражоване передвиборче реноме образу Голобородька із пропагандистського серіалу «Слуга народу».

На якийсь час криву цього падіння призупинила палка театральна промова президента Зеленського, виголошена із його офісу 5 січня 2023 року. Промова має назву «Війна закінчиться, коли російські солдати або підуть, або ми їх виженемо» (див. посилання тут).

Склалось враження, що озвучення так нагально написаної промови президента майже опівночі, стало намаганням терміново згладити грубий  політичний ляп його політичного соратника Резнікова у його, Резнікова, недостатньо продуманому інтерв'ю для одного з телеканалів. Це інтерв'ю, а також і звернення Резнікова до інстинкту самозбереження московських рашистів спричинило в українському суспільстві різку критику.

Депутатка Софія Федина обґрунтовано вважає, що Олексій Резніков є одним із команди зловредних саботажників в оточенні Зеленського. Навіть можна припустити, що Резніков і його поплічники з Банкової саботують переможний поступ ЗСУ під прикриттям Зеленського, якого в такому випадку навіть складно назвати президентом воюючої країни.

Софія Федина в інтерв'ю «Міністр оборони Резніков нічого не розуміє і саботує закупівлю „весільних дронів“» зазначила, що в  той час, коли рашистські чиновники надсилають дрони фурами на окуповану територію України для свої терористів, так звані українські чиновники, тобто представники виконавчої влади під патронатом Зеленського, блокують завезення дронів на територію України.  

Ведуча Олена Курбанова із телеканалу «Прямий» вирішила розпитати у політолога Тараса Чорновола про військові сценарії на території Московії. Підставою для цікавості Олени Курбанової стало «нехарактерне звернення Олексія Резнікова до росіян». Резніков вирішив залякати рашистів, що головний кремлівський терорист оголосить 5 січня 2023 року загальнообов'язковий військовий стан  і до них гряде друга хвиля загальної мобілізації. Цю інформацію спочатку розповів для телерадіокомпанії ВВС початкуючий проксі-блогер Кирило Буданов, а за сумісництвом начальник Головного управління розвідки Міноборони України. Міністр оброни України Резніков переповів цю ж інформацію, аналітично її не опрацювавши.

Політолог Тарас Чорновіл зазначив, що громадян Буданова і Резнікова він цінує як хороших блогерів та (невідомо з якого дива − прим. авт.) непоганих аналітиків. Тарас Чорновіл не знає, яку мету переслідував Резніков, коли оголошував дату 5 січня. Якщо цього дня кремлівський ботокс оголосить загальну мобілізацію, тоді реноме Резнікова в очах Чорновола зросте на кілька путнктів. Та якщо того дня на Московії не оголосять ні військового стану, ні мобілізації, тоді з'ясується, що Кремль через своїх агентів впливу на Банковій примітивно «розвів на лоха» міністра оборони України і принизив українських військових перед світовою спільнотою.

Водночас Тарас Чорновіл поставив на кон свої аналітичні здібності й передбачив, що 5 січня на Московії ніхто  нічого не оголосить. Чорновіл навів залізобетонний аргумент, який ні Резніков, ні його обслуговуючий персонал, а головно − найняті писарчуки, які пишуть виголошувані тексти, до уваги не взяли. А саме: на Московії ніхто не зважиться порушити усталений скрепний звичай набухатись на свята, полежати пикою в салаті, обблюватись і похмелитись. А вже тоді можна оголошувати будь-що, згрібати до купи плебс у стані глибокого похмілля і везти ешелонами на забій в Україну.  

Настало 5 січня. На Московії тиша. Застосовуючи суспільно-корисну ініціативу Ольги Богомолець і творче напрацювання Лесі Ставицької стосовно використання цензурно сприйнятої ненормативної лексики, можемо констатувати, що військові блогери Буданов і Резніков таки в очах української громадськості солідарно репутаційно впали  «наче сливки у лайно».

Ще один серйозний аналітик Анатолій Якименко наголосив, що у нього нема особливих претензій щодо необдумано оголошеної дати 5 січня, адже кожне дитя бавиться як уміє. Головна претензія Якименка до Резнікова полягає у тому, що міністр оборони у складний військовий час займається дурницями коштом податків громадян України.

А завершимо огляд передноворічних зашкварів Зеленського і його команди повідомленням із Одеси, де спритні працівники НАБУ затримали Бориса Кауфмана, ватажка банди Зеленського. Принаймні так вважає депутат Гео Лерос і ексрадник президента. Гео Лерос терпеливо чекав, коли єдиний інформаційний марафон оприлюднить цю небуденну інформацію, а не дочекавшись, вирішив сам створити відеосюжет «Банду Зеленского задержали в Одессе».

Намагаючись осмислити хоча б лише вище викладену інформацію, неможливо зрозуміти, як в одній людині може поєднуватись Тризуб на грудях та палкі патріотичні промови із саботажем за його спиною допомоги для ЗСУ і розкрадання бюджету України, яка воює із ворогом. Хто зуміє професійно пояснити цей криворізький феномен?

Оскільки Тарас Чорновіл зарекомендував себе проникливим аналітиком, доцільно переглянути і його погляд на мотивацію, на підставі якої у час війни із віковічним рашистським ворогом точиться  непримирима боротьба нинішньої влади із владою попередньою. Від себе зазначимо, що від цього протистояння українцям нема жодної користі.  

А поки у цій статті букви складались у речення, до Києва нагально прибули сенатор-демократ Джек Рід та незалежний сенатор Ангус Кінг, тобто неофіційно залежний від тих же демократів. Мета візиту – начебто дізнатись про потреби України під час війни. Питається, а що робили Зеленський Єрмак, Резніков та іже з ними під час гучної поїздки у Вашингтон? Не могли передати сенаторам список потреб для ЗСУ?

Мета приїзду сенаторів, швидше за все, полягала в іншому: узгодити дебіт із кредитом надісланих сум американських платників податків, тобто невідомих сум, які були записані у «чистих чеках» від Байдена. Вірогідно, що київське узгодження було конструктивним. Сенатори із полегшенням зазначили, що були неймовірно вражені рівнем підзвітності у використанні техніки і фондів за допомогою програмного забезпечення, аудиту і нагляду.

Не виключено, що сенатор могли обговорювати і питання реалізації $2,1 мільярда, призначених для ЗСУ. На ці кошти Байден повинен був закупити військової техніки для України або передати Україні до кінця вересня 2022 року. Байден цього не зробив, наприкінці вересня ці кошти автоматично списали з бюджету. Тепер же, із приходом у Конгрес більшості республіканців, Байденові доведеться прозвітувати, де ці кошти. Дуже зручно розробити проект, що вересневі два мільярди воїни ЗСУ вистріляли по рашистах. Для цього необхідне підтвердження з боку України.

Поки сенатори залагоджували зі Зеленським питання аудиту і нагляду, сам Байден пообіцяв терміново, наче припечений, примчати на мексиканський кордон, безпеку якого ігнорував упродовж двох років. Так само, як і його помічниця Харріс.

Республіканці пообіцяли провести спочатку імпічмент стосовно демократа Алехандро Майоркаса, міністра внутрішньої безпеки США, а потім його посадити до цюпи за відкритий навстіж мексиканський кордон. Майоркас, відповідно, вирішить розділити відповідальність із віце-президенткою Камалою Харріс, до обов'язків якої безпосередньо належить і нагляд за внутрішньою безпекою в країні. А Харріс автоматично потягне за собою Байдена, антиконституційні розпорядження якого виконувала.

До американських демократів та українських зелених грядуть часи суворого звіту за аморальні маніпуляції та політичну нечистоплотність. Запасаймося попкорном. І гарного всім Різдва. Світлі небесні сили очистять землю від усього нечистого.

■■■