Командування Збройних сил США в Європі повідомило, що від 1 липня 2022 року Верховним головнокомандувачем Об'єднаних сил НАТО в Європі буде відомий генерал армії США Крістофер Каволі. Це призначення свідчить про серйозні зміни у стратегії НАТО та США на європейському політичному театрі.

У церемонії передання повноважень Верховного головнокомандувача Об'єднаних сил НАТО в Європі взяли участь, зокрема, керівник Пентагону Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі. Генерал Каволі зазначив: «Я мав за честь останні чотири з половиною роки перебувати у ваших лавах, і я вдячний, що матиму змогу й надалі це робити. Разом ми будемо прямувати у наше світле майбутнє».

Згідно з офіційною біографією, Крістофер Джерард Каволі (англ. Christopher Gerard Cavoli; народився в американо-італійській сім'ї у 1964 році, у місті Вюрцбург, Баварія, Німеччина) – американський військовий діяч, генерал Армії США. Командувач Європейського командування Збройних сил США, а відтепер і Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі. Він вільно володіє англійською італійською, французькою мовами, а також розуміє і московський говор.

Матір Крістофера Каволі – Рита Маффеї Маестранці, родом із Джустіно, а батько – Іво Каволі, син емігрантів-вихідців із Пінцоло, полковник ВПС США, служив у Німеччині та Італії.

У дитинстві майбутній генерал зростав на військових базах – деякий час жив разом із сім'єю в Гіссені, потім відвідував початкову школу в Римі, а середню школу – у північно-італійському місті Віченці. У 1987 році закінчив Прінстонський університет, де отримав ступінь бакалавра мистецтв у галузі біології за дисертацію «Вплив дощових хробаків на вертикальний розподіл слизовиків у ґрунті». Тепер генерал Каволі збирає матеріал для захисту дисертації «Дослідження дикої популяції орків та визначення оптимальних методів їх нейтралізації». Територією своїх ґрунтовних польових досліджень генерал-біолог обрав східно-степовий ландшафт України.

Призначення Крістофера Каволі – не єдина зміна вищого командного складу військ США в Європі та в рамках НАТО, хоча й найпомітніша. Водночас  також було призначено нового командувача ВПС США в Європі (генерал-лейтенанта авіації Джеймса Хекера), командувача ВМС США в Європі (віце-адмірала Стюарта Манша) і командувача сухопутних США в Європі (генерал-лейтенанта Дерріла Вільямса, який до цього обіймав посаду керівника головної американської військової академії, Вест-Пойнта). Під час слухань в американському Сенаті новопризначені  військові керівники Хекер, Манш і Вільямс отримали по четвертій зірці на погони, тобто відразу стали генералами армії.

У такий спосіб одночасно змінилось майже все військове командування армії та флоту США у Європі, а частково навіть і НАТО. Такий фундаментальний ребрединг було зроблено напередодні саміту НАТО та у розпал загарбницької війни рашистів на території України.

Зміна командування під час слухань у Сенаті США – це рішення не одного дня з огляду на складну методику. Такі позиції в США проходять процедуру затвердження Сенату, а до цього кандидатуру Об'єднаного командувача НАТО в Європі мала затвердити Північноатлантична рада (консультативний політичний орган НАТО). Тобто кандидатуру генерала Каволі обговорювали орієнтовно з травня, коли його було представлено Конгресу США. Весь цей час генерал Каволі перебував на посадах командувача військ в Африці та начальника навчального центру в Гонолулу. І хоча кандидат був упевнений, що Сенат затвердить його призначення, проте декілька ключових питань йому таки поставили. Зокрема, генерал підтвердив, що вважає за необхідне, щоби країни ЄС  збільшили військові витрати для посилення європейської безпеки на понад 2% ВВП.

Фактично, генерал Каволі продовжив розвивати доктрину Дональда Трампа, проти якої збунтувались американські демократи та ще й підбурювали до непокори європейських прихильників кремлівських рашистів. Назирці за прорашистськими європейцями услід Трампові затято улюлюкали й доморощені аналітики в Україні.

Генерал Крістофер Каволі належить до рідкісної верстви військового інтелектуала. Тобто не військового розумника, який чудово розуміється на тактиці, стратегії, військовій історії та всіляких стріляючих залізяках, а природного інтелектуала гуманітарного складу, який в силу якихось особистих обставин надів військову форму. Вірогідно, це могла бути данина сімейній військовій традиції. Його батько, полковник Іво Каволі, мабуть пишається своїм сином-генералом, як теж ним пишається і вся італійська провінція Трентіно. Це колишня історична область Тіроль, яка має в Італії особливий напівавтономний статус.

Ще під час навчання у Прінстоні студент Крістофер Каволі записався на курси військової підготовки у Школі резерву. Відразу після захисту дисертації про хробаків і слизовиків неординарний студент із явними здібностями до мов і схильністю до медитативного наукового аналізу записався в армію, де дуже швидко став інструктором у школі рейнджерів.

Такі мізки в американській армії без діла не валяються, і Крістофера Каволі завербували у Гарміш-Партенкірхен, де розташований Європейський центр досліджень безпеки Джорджа Маршалла. Ця структура більше розвідувальна, ніж наукова. Там капітан американського десанту Крістофер Каволі пройшов навчання за спеціальністю Foreign Area officer (Офіцер із закордонних справ) на території РФ та Євразії. В американській армії це рідкісна спеціальність «краєзнавця».

У США із їх американоцентричністю люди, які мають ґрунтовні знання стосовно інших країн, – це вершина інтелігенції. Із цієї ж причини таким винятковим впливом користуються академічні вчені-міжнародники, на думку яких здебільшого й опирається виконавча влада.

У Центрі Джорджа  Маршалла Крістофер Каволі отримав і початкову підготовку з москвинського говора, а далі у званні майора продовжив вивчати московське язичіє в Єлі, який закінчив у 1997 році саме за східноєвропейською тематикою.

Далі у званні підполковника  Крістофер Каволі повернувся до Європи, спочатку до Боснії у Миротворчі сили, а потім став директором московського напряму в Управлінні стратегічної політики та планування Об'єднаного штабу (2001-2003). Таким людям проторований прямий шлях у розвідку, але армія, мабуть, його просто не віддала, отож уже у званні полковника Каволі вирушив до Афганістану.

Оскільки Каволі більше є аналітиком та інтелектуалом, у США вважають, що саме для цього він і потрібний в Європі. Каволі практично місцевий, добре знає Західну Європу, а також належно орієнтується у політично-суспільних трендах у Східній Європі.

Іще необхідно взяти до уваги, що США мають твердий намір створити практично заново свою військову інфраструктуру на європейському континенті. Перед тим, як збільшувати американський військовий контингент до 300 тисяч військових, необхідно проаналізувати, що, навіщо, куди і чому. Тобто потрібний не стільки вояка, скільки стратег, який з'ясує всі деталі, проаналізує їх і складе план із урахуванням оголошення рашистської Московії ворожою країною. А Каволі розуміє язичіє, країнознавству навчався, схильний до вивчення хробаків та інших одноклітинних організмів, а тому й повинен дати собі раду із зайво хромосомними запоребриковими орками.

Призначення генерала Каволі вказує на те, що в найближчий історичний період НАТО і США ще не готові до активних бойових дій на приуральській території, але вже почали готуватись до таких подій.

 

Україна і генерал Каволі

У лютому 2019 року американське посольство в Україні повідомило, що командувач Збройних сил США в Європі генерал-лейтенант Крістофер Каволі (у ранзі 39 командувача в Європі) здійснив інспекційну поїздку в Україну, де зустрівся з американськими військовими та військовими інших країн, які проходили службу в Яворівському міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

Візит генерала Каволі розпочався із відвідування сучасно оснащеного навчального об'єкта, призначеного для відпрацювання військових операцій у міській місцевості. Цей новий тренувальний об'єкт є однією з найновіших розробок у Яворівському військово-навчальному центрі для підготовки військових кадрів, і зараз використовується для підготовки українських ротаційних підрозділів для ведення бойових дій в умовах міської смуги.

Після огляду навчальних об'єктів, Каволі ознайомився із оновленими приміщеннями військової бази – нещодавно відремонтованими житловими приміщеннями, тренажерним залом і кімнатами для відпочинку. Побаченою інфраструктурою, яка майже відповідає стандартам НАТО, генерал залишився задоволений.

Із тогочасного  візиту можна було зрозуміти, що армія України наблизилась до стандартів НАТО. А тепер, якщо українська армія отримає в належній кількості натівське озброєння, вона практично стане потужною натівською силою із чималим воєнним практичним досвідом. І призначення Крістофера Каволі на ключову посаду Верховного головнокомандувача Об'єднаних сил НАТО в Європі буде цьому сприяти.