Представників Республіканської партії США і Демократичної партії США об'єднує лише одне – взаємна ненависть тих до інших. Джо Байден вкотре продемонстрував унікальний стиль спілкування із пресою. Замість традиційно вимовляти пустопорожні слова, неповносправний лідер США почав кривлятись журналістам, показував їм на своєму фейсі «козлячу морду».
Після зустрічі з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцоґом у Білому Домі журналісти намагались поставити Джо Байденові питання, голосно перебиваючи один одного. Відповідей Байден давати не став, а лише продемонстрував свій акторський талант – вже старечою мімікою він вправно показував журналістам «козлячу морду».
Це не вперше президент Байден демонстративно не хоче спілкуватися з пресою, поводиться з медіа не по-джентельменськи. Хоча цього разу, тут доцільно віддати Байденові належне, він нікого із журналістів нікуди не послав. Імовірно, згідно протоколу зустрічі, спілкування з пресою не було передбачене, а без наперед заготовленої шпаргалки і підставних журналістів престарілий Джо із медіа не спілкується.
А тим часом стрілки годинників безперервно рухаються, наближаючи проміжні вибори у США. Передчуваючи свою поразку, демократи вже заздалегідь запустили заяложену платівку, звинувачуючи у своєму програші Дональда Трампа і путіна. Інших причин свого програшу демократи не бачать.
Республікансько-демократичне протистояння
Тема України і тероризм Московії відійшли на другий план. Сьогодні всі американські новини присвячені майбутнім виборам. Хоча розбіжності між республіканцями і демократами та їхніми прихильниками були завжди, однак так сильно країна ще ніколи не була розколота. Результати недавнього опитування показали, що республіканці та демократи єдині лише в одному – у своїй ненависті один до одного.
Опитування телевізійного каналу NBC News констатувало, що в обох партій майже нема загальних тем, які хвилюючих виборців, окрім кризи вартості життя. Зважаючи на ситуацію в США, перемогу, швидше за все, святкуватимуть республіканці.
Демократи це збагнули і почали розкручувати стару платівку. У Демократичній партії заздалегідь звинувачують колишнього президента Дональда Трампа у тому, що він має підступний намір вкрасти перемогу спочатку під час проміжних, а відтак і президентських виборів. Тобто повторити той самий трюк, який демократи прокрутили у 2020 році.
У таборі Джо Байдена твердо вважають, що Трамп здобуде перемогу за допомогою Путіна.
Усім відома Хілларі Клінтон, яка програла Трампові президентські вибори 2016 року, ще й досі не змирилась із цією поразкою, яка поклала край на її політичній кар'єрі. Під час усіх своїх телешоу і виступів вона невтомно повторює, що Трамп поцупив у неї перемогу.
Тепер Хілларі Клінтон приготувала пояснення, чому програють демократи. Звичайно, на програш демократів не впливають ні стан справ у країні, ні ціни на соціальні потреби, ні зростаюча злочинність, ні міграційна криза на мексиканському кордоні. В усьому винні виключно Трамп і путін.
Демократка Ненсі Пелосі, дні керівництва якої Палатою представників добігають кінці, запропонувала «ефективний» метод боротьби з інфляцією. Вона наголосила, що найкращий спосіб боротись з інфляцією – це просто про неї не говорити.
Програма консерваторів
Республіканці обіцяють, якщо вони візьмуть контроль над Палатою представників, то припинять безперспективну боротьбу зі зміною клімату і скасують жорсткокі правила володіння зброєю. На перше місце вийдуть ініціативи, спрямовані на розвиток вуглеводневої енергетики, а міграція у США буде обмежена. Республіканці обіцяють покласти край безпідставно витратним фінансовим пропозиціям, особливо соціальної спрямованості.
Консерватори припинять і парламентське розслідування штурму Капітолія. Вірогідно, вони так само публічно займуться вивченням закордонних ділових зв'язків Хантера Байдена (в Україні й Китаю) та причетності до них Байдена-старшого. Не виключено, що справа дійде до імпічменту. Щоправда для усунення Байдена з посади президента республіканцям може не вистачити голосів у Сенаті.
Водночас розпочнуться розслідування діяльності адміністрації Байдена, які призвели до колапсу на мексиканському кордоні. Не забули республіканці й про ганебне виведення американських військ із Афганістану.
Ще одне з ключових питань – фінансова допомога Україні. На цьому передвиборчому тлі сенсаційно пролунала заява Кевіна Маккарті, лідера республіканської меншості та, можливо, майбутнього спікера Палати представників. Він висловився проти безоглядного надання Україні фінансової допомоги у вигляді «чистих чеків» із метою нівелювати корупцію демократичного істеблішменту за кошт України. Маккарті закликав співвідносити такі фінансові витрати з поточною економічною ситуацією у США. Водночас при республіканцях врешті запрацює ленд-ліз, про який демократи лише багато говорять.
Не виключено, що в січні-лютому 2023 року в Україну прибуде ревізійна фінансова комісія від республіканців на чолі з конгресвуменкою Вікторією Спартц, яка має великий калькулятор і практичний досвід виявлення корупціонерів, набутий в офісі головного прокурора штату Індіана. Тоді забудеться нереалізоване бажання Андрія Єрмака побачитись зі Спартц і «просянити ситуацію».