Текст виступу направду опозиційного московського журналіста Олександра Сотника під час Третього Форуму вільних народів пост-Росії (Польща, місто Гданськ, 23-25 вересня 2022 року).

– Я вітаю учасників Форуму та дякую організаторам, що надали мені можливість виступити. Особливо приємно, що Форум відбувається у місті Гданськ – там, де свій шлях розпочав польський рух «Солідарність». На жаль, у Росії нічого подібного сьогодні неможливо здійснити. Як я і передбачав усі останні роки, Росія повністю поринула в океан фашистського (рашистського – прим. перекл.) божевілля та впала в імперську загарбницьку війну. (Прим. перекл.: рашизм – це найвища і остання стадія розвиненого фашизму. Явище унікальне, воно властиве виключно для населення Московії (РФ), яке генетично належить до угро-фінів, а ментально – до своїх предків-засновників – до Золотої Орди).

Реваншизм диктатора Путіна був задекларований давно, ще під час його мюнхенської промови, яку він виголосив у 2007 році. Тоді, з трибуни цієї міжнародної конференції, путін страдаючи заявив про «велику геополітичну катастрофу – розпад СРСР». Саме тоді особисто мені стало зрозуміло, що кінцева мета цього геополітика – відродження імперії зла, підняття із історичної труни того самого СРСР. Як і будь-який диктатор, путін вважає себе особливим, будучи переконаним, що особисто він врахував усі небезпечні чинники. Він переконаний, що не допустить помилок на відміну його морально деградованих попередників – Гітлера, Муссоліні, Каддафі, Хусейна, Чаушеску. Однак, як ми розуміємо, передбачити все неможливо, і для путіна його сповзання у велику війну виявиться в кінцевому підсумку падінням у могилу. Але сьогодні путін небезпечний як ніколи. І вся його система теж небезпечна.

Зі мною можна не погоджуватись, проте нині спеціальна система РФ насаджує в Європі та у США своїх агентів впливу під легендами (видом) опозиційних політичних діячів, журналістів, розслідувачів тощо. Нещодавно я звернувся до МЗС Литви із «Відкритим листом», в якому сфокусував увагу на діяльності політичної секти ФБК Алєксея Навального. Адепти Навального знаходяться на території Литви – на території країни, яка першою визнала Росію країною-спонсором тероризму. Послідовники Навального закликають рускіх брати участь у фашистських (рашистських) публічних заходах, у так званих «виборах». Фактично, це заклик до легітимації путінського режиму. Адже участь у подібних заходах декларує, що ти згоден, що це дійство ти визнаєш законним і правильним. А путінський режим нелегітимний давно. Ще від першого дня, ще від моменту початку спецоперації «Наступник», ще з 1999 року.

Мій «Відкритий лист» до МЗС Литви викликав агресивно-бурхливу реакцію спеціальної кремлівської опозиції, внаслідок чого мені стало зрозуміло: я вчинив правильно, я потрапив у больову точку путінської системи. На мене з обуренням накинулись «журналістка» Ксенія Собчак та Алєксей Венедіктов, проти мене організували масовану кампанію з дискредитації. Із кожного так званого опозиційного ресурсу заговорили, що я написав донос. Відкритий лист – хіба це донос? Для путінських силовиків, напевно, що так. Причому ні в кого не виникло думки вступити зі мною в цивілізовану дискусію. Почалось тільки навішування на мене кремлівських ярликів та поширення цькування. Робили так, як вони вміють і традиційного люблять це робити.

Сьогодні силами спеціальних закамуфльованих кремлівських журналістів – силами інформаційних ресурсів «Медуза», «Дощ», «Нова газета», а також силами колишніх співробітників «Эхо Москвы», в Європі створюють «Центри м'якого кремлівського пропагандистського впливу». Самеу  кремлівських кабінетах вигадали оригінальну ідею: присвоювати своїм шпигунам титул «іноземний агент» і нібито «видавлювати їх із країни». Така спецоперація задумана з метою, щоби переконати колективний Захід, що кремлівські шпигуни є «опозиційними діячами» стосовно Кремля.

У Німеччині, наприклад, досвідчений інформаційний агент Алєксей Венедіктов, якому в Кремлі надали титул «іноземний агент», створює «Центр впливу» на базі видання Bild. Була спроба інкорпорувати у видання Deutsche Welle редакторки путінського 1-го телевізійного каналу Маріни Овсяннікової. Проте я дуже швидко вдарив у інформаційний набат, розповівши про те, що її куратор – Алєксей Громов, є першим заступником керівника путінської адміністрації Антона Вайно. Цей Громов і курирував історію з «вистрибуванням Овсянникової» у прямому ефірі з антивоєнним плакатом.

Трохи згодом пропагандистку Овсянникову вдалося видалити з редакції Deutsche Welle, але вона встигла тримати премію Вацлава Гавела. І цей факт свідчить про наївність європейців, які приймають за чисту монету одкровення та вигуки вчорашніх махрових пропагандистів Кремля. До речі, тепер у німецькому виданні Deutsche Welle замість однієї Овсяннікової працюють уже два агенти від Венедіктова: Алєксандр Плющев і Тетяна Фельгенгауер.

Жанна Агалакова, яка 20 років працювала в московських пропагандистських ефірах, під аплодування європейської громадськості театрально повернула путіну його нагороди. Ви реально вірите у її щирість? Ви насправді вважаєте, що колишній депутат і довірена особа путіна – пропагандист Алєксандр Невзоров, який нині окопався в Італії – раптово прозрів і жахнувся тим, що накоїв? Запевняю вас, що такі люди не змінюються. Вони плоть від плоті цієї системи, вони вірні їй, вони легалізувались і перебувають у ЄС на путінському завданні.

Також на завданні Москви знаходиться вчорашній юрист і спеціальний адвокат Марк Фейгін, YouTube канал якого кремлівська система розкрутила до високого рівня. Марк Фейгін у 90-ті роки минулого століття як представник РФ воював у Боснії під командуванням військового злочинця генерала Ратко Младіча. Після повернення до РФ він раптово і стрімко піднявся кар'єрними сходами аж до депутата Державної думи (тоді йому було всього 22 роки). Такий «іноземний агент» не може сьогодні випадково перебувати у Франції, він може бути лише на завданні. (Прим. перекл.: до речі, Марк Фейгін захищав у суді РФ, а потім успішно інкорпорував в Україну московську агентку «Кулю» – Надію Савченко. А сьогодні політичний аферист Алєксей Арестовіч через ресурс YouTube щодня доповідає Фейгіну про просування ЗСУ на фронті з метою звільнення окупованих територій).

Я вітаю рішення країн Балтії, Польщі та Фінляндії обмежити допуск рускіх до своїх країн заради власної національної безпеки. Водночас я закликаю фокусувати міжнародну увагу на тих рускіх, які під різними легендами (легалізованим прикриттям) вже проникли в європейські країни і розвинули там бурхливу діяльність. Як, наприклад, псевдо-правозахисник Владімір Асєчкін, який збирає навколо себе дивну публіку з колишніх кремлівських силовиків та спеціальних службистів. Це, до речі, не заважає йому створювати та реалізувати насправді шахрайські схеми, обманюючи справжніх політичних біженців із Росії.

Сьогодні Західний світ, не усвідомлюючи цього, має справу з кримінальною системою спецслужб, які не хочуть подихати. Сьогодні кремлівська система стала цапки. Одна її частина агресивно йде напролом проти України, друга – добиває жменьку розсудливих  громадян у Росії, а третя – провадить приховану боротьбу за уми європейців, впроваджуючи в країнах ЄС агентуру свого впливу. Чому ця тема така важлива? Тому що, у разі поразки в руско-українській війні (а я нітрохи не сумніваюсь у тому, що путінська імперія впаде в цій битві), кремлівсько-путінська система обов'язково захоче перезавантажитись. Вона спробує знову надати своїй звіриній подобі людський образ, мімікрувати і обдурити світову громадськість, як це вже було 1991 року. Спробує зробити невинне обличчя, сховати радянські тоталітарні ікла і посміхнулася своєю тисячею репресивних зубів, захованих за цивілізованими вінірами. Європа і весь світ повинні засвоїти цей урок і зрозуміти: нелюдська Москові здатна тільки переродитись у ще більше підлий, ще більше кривавіший і більше нелюдський суспільно-політичний тиранічний лад. Нинішня путінсько-кремлівська кадебістська система завжди намагатиметься взяти реванш над цивілізованим світом із метою помститись за отримане приниження.

Вже нині я заявляю: жодної мирної трансформації Росії у конфедеративне територіальне утворення неможливе. Ця територія населена людьми, які вороже ставляться один до одного від початків свого існування. Це нонсенс, але багатонаціональний пострадянський народ ненавидить навіть сам себе. Адже не на рівному місці виникли гасла «Досить годувати Кавказ» або «Москва для москвичів». Коли все населення РФ, яке живе за великим московським кільцем, відкрито ненавидить Москву, а Москва відповідає цьому взаємною зневагою.

Проте і за межами Москви градус ненависті один до одного не спадає. Тут ненавидять чорних і вузькооких, русявих та довгоносих. Це той мультикультурний імперський нацизм (шовінізм – прим. перекл.), розгул якого ми спостерігаємо сьогодні. Як колись рускі зі захопленням схвалювали гасло «вбивати чеченів». При цьому забували, що Ічкерія вже не була частиною ФР, адже вона вийшла зі складу СРСР! Як Навальний у 2008 році вітав війну проти Грузії та називав грузин «гризунами». Як сьогодні вся рашистська маса називає українців «укропами».

Росія – це нацистське (рашистсько-шовіністичне – прим. перекл.) територіальне утворення, а її розпад буде супроводжуватись хаотичними міжусобними війнами, під час яких всі воюватимуть проти всіх.

Завершуючи свій виступ, хочу звернутись до учасників Форуму з проханням облишити неконструктивну думку, що з цією системою можна домовитись про мінімізацію збитків. Путінсько-кремлівська система недоговороздатна. Вона є своєрідним  раковим анклавом. Вона інстинктивно розширюється, щоби поглинути весь здоровий міжнародний  організм і подохнути разом із ним. Не шукайте раціо у дії руских, його просто нема. Рускі – це чистопородне зло. Не сподівайтесь на конструктивний результат. Якщо ми дамо цій кремлівській системі вижити, навіть вижити частково, навіть вижити мінімально – вона регенерується, а її «колесо смерті» покотиться новим колом. Нині доцільні й потрібні лише знищення цієї системи та зовнішнє управління на колишніх територіях московської імперії. А щоби вона не мала жодного шансу на відродження, необхідно нагально взяти під контроль ситуацію з «іноземними агентами» кремлівського впливу, які сьогодні, подібно до личинок, розповзаються по всьому світу. Вони небезпечні. Вони сприятимуть відродженню цієї кривавої московської системи, цього «колеса смерті» як термінатора нового покоління.

Дякую за увагу.

*****

У контексті ї доповіді навіть дуже дивують українські ЗМІ та блогери, які так запопадливо, так по хохляцьки-холуйськи запрошують в український ефір так званих «хороших руских». Принизливо заглядаючи їм у рот, доморощені хохло-холуї просять розтлумачити їм, недотепам, що відбувається у світі та у їх власній країні. Водночас, ці недомірки з погордою сталяться до вітчизняних експертів та аналітиків, які перебувають на кілька інтелектуальних порядків вище від запоребрикових мудрагелів і аферистів вербального жанру.

■■■