За дорученням Путіна Слідчий комітет Московії відкрив кримінальну справу стосовно Бена Ґранта, колишнього Королівського морського піхотинця і сина Хелени Ґрант, депутатки від консерваторів та спеціальної посланниці прем'єр-міністра Бориса Джонсона. А в Чечні, з дозволу Путіна, Бенові Ґранту пригрозили смертною карою.

Восьмого березні поточного року поруч білетної  каси Львівського залізничного вокзалу зустрілись двоє британських журналістів Нільс Адлер і Мортен Рісберг (видання "The Guardian") із Беном Ґрантом, який чекав своєї посадки на поїзд у напрямку Києва.

Бен Ґрант розповів журналістам, що вирішив приїхати в Україну після того, як побачив задокументовані кадри, на яких рашистські літаки бомбардували цивільний будинок, із якого долинали розпачливі крики дитини. Тоді Бен, батько трьох дітей, і вирішив приїхати в Україну з метою прогнати з української території рашистських агресорів. Він приєднався до групи  британських та американських колишніх військовослужбовців, які в Україні борються з кремлівськими терористами. Бен Ґрант також повідомив, що незабаром до іноземного легіону ще приєднається орієнтовно 100 британців.

На початку березня Ліз Трасс, міністр закордонних справ Британії, зазнала  критики після того, як заявила, що підтримує британців, які їдуть в Україну воювати з Московією. А дев'ятого березня Тоні Радакін, начальник штабу оборони Британії, закликав британську громадськість не їхати в Україну. Він сказав, що воювати на боці України незаконно, а тому Британія нічого не буде платити бійцям іноземного легіону.

Тоді ж і Кремль пригрозив іноземним легіонерам відкрити проти них кримінальні справи за незаконне перебування на території України, тому що вони порушують міжнародне гуманітарне право, – повідомив Ігор Конашенков, прессекретар Міністерства тероризму Московії.

Перебування на території України озброєних рашистів і вбивства цивільних українських громадян у Кремлі вважають законними. Також на РФ вважають законним не визнання міжнародного права на власній території, через що її виключили з Ради ООН із прав людини.

Поразка рашистів

Під час однієї зі спецоперацій 12 іноземних легіонерів ліквідували групу із 11 рашистів, а потім іще орієнтовно 30 рашистів, яких вислали нейтралізувати легіонерів. Під час цієї операції легіонери знищили переносною протитанковою ракетою «Матадор» і рашистський БТР, який виїхав на допомогу окупантам та стріляв по легіонерах.

Національна гвардія РФ повідомила, що в цьому БТР загинув чеченець сержант Адам Бісултанов, командир окремої оперативної бригади Північно-Кавказького округу Національної гвардії. Про решту загиблих у повідомлені не згадано, наче їх не існувало.

Хоча сам Бен Ґрант не стріляв по рашистському БТР, лише скомандував стріляти у відповідь на постріли із БТР, Слідчий комітет Московії зворохобився і відкрив проти нього кримінальну справу за «керування атакою на російську військову техніку в Україні».

Пропагандистська «Комсомольська правда» радісно наголосила, що як тільки Бена Ґранта захоплять у полон, його неодмінно публічно стратять у Донецьку. А якщо його не вдасться захопити і страти в Донецьку, то британському легіонерові доведеться «бігти до кінця свого життя», тому що ліквідований терорист Бісултанов народився у Чечні, «де принцип кровної помсти – не порожні слова». В який саме спосіб кадирівці мають намір переслідувати Бена Ґранта і його родину на території Британії, «Комсомольська правда» не повідомила.

Інсинуації Кремля

Якби Бен Ґрант не був сином депутатки британського парламенту та близької соратниці Бориса Джонсона, на цього легіонера ніхто б і уваги не звернув, аналогічно як усім байдуже стосовно решти загиблого екіпажу рашистського БТР. У випадку Бена Ґранта справа набула чималої політичної ваги. Відкриття такої кримінальної справи могло відбутись виключно за бажанням Путіна, оскільки компетенції Бастрикіна для створення міжнародного скандалу недостатньо.

Можемо припустити, що путінські спецслужби планують використати ім'я Бена Ґранта у міжнародній провокації, як свого часу використали ім'я українського бійця Віталія Марківа, якого врешті виправдав Верховний касаційний суд Італії. Спецоперація кремлівських недотеп провалилась.

Однак у Кремлі не змогли змиритись із поразкою і московський Басманний суд, вже після виправдання і звільнення Маркова італійським судом, санкціонував санкціонував заочний арешт українця за тими ж звинуваченнями. Рішення Басманного суду тогочасний міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав «визнанням Росії своєї участі у спробі фальсифікації справи» та неприхованим переслідуванням із боку путінського режиму.

■■■