На американському сайті "TheDailyBeast" затятий антитрампіст Девід Роткопф опублікував свої інструкції для Джо Байдена, що адміністрації президента необхідно зробити, аби допомогти Україні здолати агресивну кремлівську камарилью із метою збереження і посилення політичного іміджу Демократичної партії США.
Девід Роткопф – генеральний директор медіакомпанії "The Rothkopf Group", особистість знана у міжнародному інформаційному товаристві. Він не тільки є автором багатьох книг із політичної тематики, а й робить підкасти для медіа багатьох країн. А коли вже мова заходить про Дональда Трампа, то демократа Девіда Роткопфа можна хлібом не годувати, дай тільки йому можливість «навішати всіх собак» на республіканського експрезидента, і не тільки американських, а й кремлівських.
Так ось, третього червня Девід Роткопф у своїй статті "How Biden Can Help Ukraine Win the Long War" закликав Джо Байдена швидко й ефективно допомогти Україні здолати кремлівських агресорів. Якщо Байден цього не зробить, то під час прийдешніх осінніх американських виборів у Конгрес Демократична партія США зазнає фіаско. Адже за Джо Байденом і його адміністрацією тягнеться шлейф недоброї слави ще від часу ганебного виведення американських військ із Афганістану. Отож свою підмочену репутацію Байден зможе відновити лише на полях українських боїв проти рашистської нечисті.
Констатація
Девід Роткопф зазначив, що справжнє політичне випробування для адміністрації Байдена ще попереду. Незважаючи на всю підтримку, яку Байден надав урядові Зеленського (із військової точки зору ця підтримка безпрецедентна), саме те, що відбудеться у найближчі місяці на полях української битви й визначить, чи Байден і його адміністрація будуть вважатись успішною командою. Із огляду на те, що війна в Україні сягає позначки 100 днів, стає зрозумілим, що збройний конфлікт вступив у нову фазу.
Москва контролює, ймовірно, орієнтовно п'яту частину території України, але за це їй довелось заплатити жахливу ціну – життями понад 30000 солдатів, втрати величезної кількості військової техніки та насуванням економічного колапсу на території РФ. Та однак Путіна може підбадьорити невідрадний фактор, що в НАТО виникли політичні тріщини.
Міжнародні клеврети Кремля
Німеччина, Франція та Італія продовжують взаємодіяти із Путіним. Водночас і розмови про пошук рішення з метою поступитись Путіну частиною української території виникають і в інших країнах, зокрема і в США – як у таборі політиків лівацької ідеології, так і в таборі консерваторів.
Угорщина відмовилась погодитись із планом припинення імпорту нафти РФ до Європи. Туреччина заявила, що заблокує вступ Фінляндії та Швеції до НАТО. Глобальні «нові, які ще не приєднались» продовжують свій шлях до гарантованої національної безпеки крізь призму російсько-української війни. На стезю промосковського колабораціонізму став навіть і вірний союзник США, Ізраїль, який теж блокує надання Україні критично важливих технологій протитанкової зброї.
Позиція США
Девід Роткопф наголосив, що США були першою країною, яка попередила про грядущий російсько-український конфлікт. США заслужили похвалу за своє дипломатичне лідерство щодо мобілізації НАТО, ЄС та інших глобальних союзників задля допомоги жертвам кремлівської агресії. Тепер вся увага буде звернена на Америку, чи вагається адміністрація Байдена бути й надалі рішучою, щоби допомогти Україні здолати Росію.
Хоча Байден та його команда на сьогоднішній день отримали широку і навіть двопартійну підтримку для своїх зусиль, більш імовірно, що про їхні старання судитимуть не на підставі прийнятих рішень, а за результатами практичних досягнень під час подальших етапів російсько-української війни. Остаточний політичний вердикт для зусилль Джо Байдена в Україні буде залежати від здатності його адміністрації ефективно виконати наступні шість завдань.
Інструкції від Девіда Роткопфа
1). США доведеться докласти зусиль, щоби зберегти Альянс. Ключова проблема стосовно цієї єдності буде розглянута під час саміту НАТО в Мадриді наприкінці червня. Питання, на які необхідно відповісти, будуть такими:
- Чи є чітка рішучість допомагати Україні доти, поки це буде потрібно?;
- Що потрібно, щоби переконати Туреччину не перешкоджати Швеції та Фінляндії вступити до оборонного союзу НАТО?;
- Чи США будуть орієнтуватись на позицію «м'якого центру» Європи – Німеччину, Францію та Італію, чи вирішать тісніше співпрацювати із Великою Британією та країнами Скандинавії, розташованими ближче до кордонів РФ, щоби посилити підтримку для України?
2). Під час саміту НАТО необхідно рішуче подолати спокусу врегулювати війну Росії проти України з позиції інтересів Кремля. Політика США і далі повинна полягати у тому, що рішення про остаточний кінець війни і умови миру залишаться за Україною. Американці повинні бути непохитними у цій точці зору і наполегливо домагатись мети, яку сформулювали державний секретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін, – стратегічної поразки Росії.
3). США повинні вже сьогодні надати Україні таку підтримку, ніби завтра не настане. Тобто надати більше зброї, аніж Україні потрібно. Обнадіює нещодавнє американське рішення стосовно постачання ракет більшої дальності та високоточної артилерії. Однак потрібно робити ще більше. Окрім того, ми повинні дати чітко зрозуміти, що в українських регіонах, на які претендує Кремль, загарбники зіткнуться із добре озброєним та належно фінансованим антимосковським рухом, який ніколи не капітулює. Також необхідно дати Москві зрозуміти, що її сьогоднішні територіальні загарбання мають тимчасовий характер і обійдуться їй тяжкою ціною.
4). Із кожним тижнем санкційне навантаження на РФ повинно зростати. Пошук способу якнайшвидше зупинити російський експорт природного газу повинен стати пріоритетом. Також необхідно карати і міжнародні фірми, які допомагають Москві ухилятися від накладених санкцій.
5). Вище зазначені постулати вимагають збереження політичної волі США, щоби продовжувати лідирувати в нинішньому глобальному світі. Водночас міжнародне американське лідерство вимагатиме й чіткого та ефективного інформування американського народу на постійній основі про те, чому підтримка України так життєво важлива для національних інтересів США.
6). Російські загарбники вчинили чимало звірств і ще більше будуть їх вчиняти. США зобов'язані докласти зусиль, щоби запобігти цим звірствам і забезпечити притягнення Москви до міжнародної відповідальності. Водночас США повинні запропонувати дієвий план подолання глобальної продовольчої кризи, що насувається. Ми повинні подумати про створення міжнародної коаліції, щоби кинути виклик російській блокаді та прорвати її. Якщо цього не зробити, то ризик для сотень мільйонів людей, яким загрожує голодна смерть, може бути вищим від ризику загострення конфронтації із Москвою.
Не допустити нівеляції українського питання
Із наближенням осінніх виборів до Конгресу США прокремлівські адепти будуть робити все можливе, щоби нівелювати українське питання і розсіяти політичну увагу американців. Нещодавні події у США є тому підтвердженням. Однак запрошення до Білого Дому колишнього офіційного представника міністерства оборони США Джона Кірбі є обнадійливою ознакою, що адміністрація Джо Байдена розуміє важливість чіткої та ефективної комунікації у зовнішньополітичному сегменті, а на українському фронті зокрема.
Перші 100 днів війни були відзначені надихаючими успіхами України перед нелюдським московським варварством. Міжнародна спільнота також бачила чудове лідерство з боку президента Байдена та наших союзників у всьому світі. Але на даному етапі ми повинні акцентувати свою увагу на тому факті, що найбільші виклики під час російсько-української війни чекають на нас попереду, а це, зокрема, буде ймовірно довга і кривава боротьба.
■■■