У 17 столітті на теренах України, землях Історичної Волині, відбулась найбільша битва того періоду в Європі — Берестецька (Берестецько-Мізоцька). Континент ще довго не знатиме таких грандіозних та безкомпромісних баталій!
Для України Берестецька битва — це боротьба за волю! Боротьба проти іноземних загарбників, проти зрадливої внутрішньої п'ятої колони, магнатів, шляхти, які стали на бік польського короля та єзуїтських покровителів, боротьба за православний світогляд та батьківську віру.
Справжнім патріотом і героєм тих подій виявив себе очільник українського війська, легендарний полководець і державний діяч Іван Богун. Суперечки стосовно його місця і ролі в українській історії тільки но розпочались, але вони лишень підтверджують видатні здібності Івана Богуна і непохитну його віру в справжній український дух!
То чи постане обіцяний ще у 2008-2009 роках музей на полі Берестецької битви? Чи віддамо ми належну шану українським героям? Чи знову забалакаємо велику справу відмовками та стогоном про проблеми і невчасність питання?
Нижче подано матеріали проектних пропозицій музею на Полі Берестецької битви. Музею який може стати окрасою Історичної Волині та туристичною принадою України.
Матеріал під назвою «Обіцяли та не виконали: як би виглядав новий музей Берестецької битви» взято з сайту «Район.Горохів» — https://gorohiv.rayon.in.ua/news/29073-obitsiali-t...
Обіцяли та не виконали: як би виглядав новий музей Берестецької битви
У 2009-2012 роках українські Президенти та прем'єр міністри обіцяли побудову нового музею Берестецької битви.
Але обіцянки залишились обіцянками до цього часу. Про це йдеться на сайті міста Берестечко.
Проте актуальність теми не зникла. Музей, як центр дослідження битви і подій того часу, все ж має бути зведений.
Як би виглядав новий музей Берестецької битви?
Ось передпроектні пропозиції музейного комплексу в історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви»,виконані на безоплатний основі ще у 2009 році.
Виконавець – творчо-виробнича фірма «Архсервіс», місто Рівне.
Автор, головний архітектор проекту – Дем'янов В.О.
Відео передпроектних пропозицій
Графічні матеріали, що демонструють загальний вигляд генплану музею, планування музею, вигляди комплексу музею, проект пам'ятника Івану Богуну подані нижче:
Усі вище подані графічні матеріали пропозицій (з планшетів ТВФ «Архсервіс» 2009 року), що виконані на безоплатний основі, а саме такі як, генплан музею, планування музею, загальні вигляди комплексу та проект встановлення пам'ятника Івану Богуну коло музею, в хорошій якості,можна завантажити тут.
Відео та статті про події Берестецько-Мізоцької битви та дослідницькі матеріали про головного героя війни, Івана Богуна, знайдете у блозі Івана Морозенка — https://site.ua/ivan.morozenko.16411/34234-do-400-...
Джерела: