«Вибачте, я протупив і недооцінив коронавірус. Поставився легковажно і не вакцинувався заздалегідь. Але зараз не буду витрачати час на коменти, постою в черзі трохи, але вакцинуюсь», — саме такими мали би бути пости в соцмережах багатьох адекватних людей, які ще не вакцинувались. А не той набір букв, що є зараз.
Бо ви все одно в підсумку прищепитесь. Побубните, але прищепитеся. Бо розумні люди і хочете жити/працювати/ходити за покупками/відпочивати. А зараз на свої емоції просто дарма втрачаєте свій час.
Ні на всеукраїнському рівні, ні на місцевому ми нічим не відрізняємося від інших країн. Українські обмеження червоних зон чи карантинів, стимули до вакцинації не є чимось новим. Вони дублюють досвід інших, прогресивніших країн. Які зробили так само, але на півроку швидше. І немає ніякого «перезатягування гайок» з боку влади, у нас все відбувається ще дуже ліберально. Аж занадто.
І про недолугість влади говорять в кожній країні... Один мій знайомий німець каже: «Міністр охорони здоров'я провалив всю роботу...». А я у відповідь: «Ляшко чи Степанов?» — «Та не ваш, а наш німецький міністр...» перебиває німець. Це так думають мешканці країни, де один з найвищих рівнів медицини, а відсоток вакцинації дуже великий. То що вже говорити за наших українських…
Повірте, коли ви, або ваші невакциновані родичі (особливо старшого віку) потраплять в лікарню, або й в реанімацію – ви будете плакати і питати, що можна зробити, щоб їх врятувати. Чи є хоч найменша можливість зробити хворобу легшою. Є. Вакцинація. Але думати треба було раніше. А тепер кому читати моралі, коли людина у важкому стані на грані виживання?
Не схотіли вколоти безкоштовну вакцину від кращих світових виробників – побіжите купувати дорогі ліки. Чи ваші родичі пробіжать… Муситимите бігти, коли людина на грані життя і смерті і треба спробувати все, щоб врятувати.
І не думайте, що вас та родину то лихо мине. Не мине. Бо з рівнем здоров'я українців – багато хто і без ковіду ледь ходить і дихає.
«Все буде як Бог дасть». Хіба Бог хоче, що ви померли отак безцільно, від банальної пневмонії, просто задихнулись? Через те що не вакцинувались, або неефективно лікувались. Не хоче. Господь хоче, щоб ви прожили довге життя, шанували його, були смиренними та милостивими, зробили багато добрих справ. Де у 10 заповідях про те, що не треба лікуватися, зневажливо ставитися до хвороб, не вакцинуватися? Нема там такого. Чи у вас якісь інші 10 заповідей?
Медицина дбає про фізичне здоров'я, віра — про духовне. Пацієнт який вірить в Господа, вірить в те, що хоче одужати або не хворіти — робитиме все можливе (і вакцинацію) для того щоб бути здоровим. І буде здоровий. Душею і тілом!
Бережіть себе! Шануйте і бережіть своїх батьків! Вакцинуйтеся!