Телефонний дзвінок президента України президенту Білорусі щодо екстрадиції заарештованих бійців ПВК «Вагнера» з українським паспортом до України — позитивно вражає.

Дійсно дивує, коли президент України телефонує білоруському колезі й офіційно просить передати найманців, які брали участь у війні на Донбасі. І це той же Зеленський, який не називає РФ агресором, а «тією стороною».

Проте важливіше у цьому інше — чи віддасть Лукашенко цих вагнерівців Україні? Якщо ж це станеться, президент Білорусі продемонструє Путінській Росії свою непокору.

Для Заходу це стане ще одним підтвердженням, що Росія — агресор, який пхає свого носа, вірніше військових, у внутрішні справи інших держав.

Тому все залежить виключно від Лукашенка, адже в Білорусі саме він є владою і ніхто інший. Видача Україні вагнерівців є маркером, за яким Лукашенко покаже, що він вірить не у домовленості з Путіним, а у вирішення ситуації шляхом залучення міжнародної спільноти.

Росія буде продовжувати шантажувати Лукашенка, щоб залишити його в зоні впливу. І поява військових ПВК «Вагнера» є цьому підтвердженням — в разі відмови підкорятися, РФ направляє провокаторів для організації «Майдану». Або ж для ліквідації непокірного.