1. Катерина – засновниця Одеси
Більшість міст взагалі немає засновників, вони утворилися природним чином. Іноді засновники дуже навіть міфічні чи умовні, як, наприклад, «засновник» Москви Юрій Долгорукий. Не так багато міст утворилось із нуля, навіть на місці Одеси було поселення. Тому Катерина як засновниця постать теж умовна. Вона була монархом, який підписав указ, особисто у будівництві міста не брала участі та Одесу не відвідувала. Її участь у неймінгу не доведено. Заснування міста — це тяжка праця великої кількості людей, а прославляти за це тільки імператрицю, тим більше зараз, це трохи застаріле монархічне вірнопідданство.
Говорити, що тоді треба зносити й пам'ятники тим, хто будував та створював Одесу, – це підміна понять.
За такою логікою росіяни можуть розставити у нас пам'ятники Леніну як засновнику України, і навіть показати якийсь указ про це.
2. Пам'ятник гарний, і це мистецтво
Це новоділ, який і під час встановлення у 2007 році викликав протест. Поставлено було саме з метою просування колоніальних та імперських ідей. Тому естетичні переваги пам'ятника мінімальні, він гармонійний лише у композиції площі. Пам'ятник Леніну на Куликовому полі також колись був частиною загальної композиції. Це не найкраща причина залишати монумент.
3. Не треба боротися із пам'ятниками
Пам'ятник це просто шматок каменю. Якщо дорога пам'ять про Катерину, треба зберігати її у серці. Не варто уподібнюватися язичникам, які поклоняються каменю. Ми ж люди цивілізовані. А пам'ятник поставив сусід, який не тільки дикий, а й збожеволілий.
4. Знесення пам'ятника – це картинка для російської пропаганди
Тож пам'ятник і поставили з метою пропаганди. І чи росіяни не знайдуть картинку? Намалюють скільки треба. І що вони зроблять, якщо їх роздратувати, нападуть сильніше? А зараз поки що нормально?