Влада — злочинна. Політика — брудна справа та мистецтво брехні. Більшість, принаймні тих, хто може прочитати цей текст без перекладу, точно не буде сперечатися з даними тезами. Але чи може бути інакше? — Може. — Як? Для опису рішення потрібно правильно визначити зміст понять. Отже:
ВЛАДА - це здатність впливати на поведінку інших людей. Якщо ви можете керувати моїми діями, то ви маєте владу. Влада потрібна суспільству для координації дій. Поняття влада існує навіть у тварин які діють спільно. Щоб зовсім просто — маленька група яка має ієрархію та діє спільно і координовано — «зграя» може перемогти велику і некоординовану групу — «стадо». Той, хто координує дії інших має владу. Тобто, саме по собі поняття «влада», в принцпі, благо, вона координує дії.
ПОЛІТИКА — слово походить від давньогрецького слова «пολίς» (поліс), що означає «місто» або «держава». Політичні питання, це ті питання, які стосуються усієї спільноти, на противагу приватним питанням. Будь-яке питання, яке впливає на суспільне життя за визначенням є політичним. Політичні питання, це питання вирішення яких має вплив на всю спільноту, а не лише на окрему особу. Такі питання стають предметом обговорення і рішень на рівні спільноти, і таким чином вони стають політичними. Політика це сукупність питань які мають значення для спільноти.
Самі по собі поняття «влада» та «політика» не мають негативного сенсу. Природа влади в республіці (від лат. res publica — справа громади), котрою є Украіна, базується на прийнятті рішень більшістю. У республіці рішення більшості наділяє владою. Ці тези закріплені у статті 5 Конституції України.
Влада не може бути злочинною, але злочинець може наділятися владою. Так само політика не може бути «брудною справою», але такою її може зробити злочинець.
Проблема України в тому, що владою наділяються злочинці, які роблять політику брудною справою та мистецством брехні.
Чому так в Україні відбувається описано тут (лінк).
Як зробити так, щоб цього більше не відбувалося, та що буде, якщо швидко цього не зробити описано тут (лінк).