У нинішньої влади існує спокуса запустити електронне/дистанційне голосування і для цього були розроблені відповідні законопроекти. 

Слід зазначити, що немає навіть теоретичної можливості зробити голосування електронним та й будь-яким дистанційним, а також одночасно таємним (коли ніхто не знає хто конкретно за кого проголосував) і прозорим (коли усі впевнені у чесності виборів). 

Хто брав участь у організації виборів, той знає, що процес прозорого голосування починається з формування складу комісій,  які складаються із членів різних партій, або представників конкурентів на виборах президента. Результат виобрів на кожній з дільниць контролюється представниками різних партій і кандидатів, які є рівноправними членами комісій. І додатково ще спостерігачами. Результат кожних виборів відомий усім і одразу, у момент закінчення підрахунку голосів та отримання усіма челенами протоколів голосування з «мокрими» печатками. Тобто представниками різних політичних сил і саостерігачами контролюється увесь процес голосування. Той, хто був членом комісії та детально розібрався як працює голосування, розуміє, що це досить складна процедура, яка забезпечує практичну неможливість фальсифікації. Тобто не можна просто прийти на дільницю і вкинути пачку бюлетенів так, щоб це не було виявлено при підрахунку (навіть якщо якимось чином хтось примудриться непомітно втиснути пачку у, зазвичай прозору, скриньку). Тому фальсифікатори і придумують різні складні схеми: підкуп/"каруселі", відкріпні талони, голосування на дому тощо.

Прозорість таємного голосування паперовими бюлетенями забезпечує вся його процедура, від формування складу комісій, формування та перевірка списків виборців, отримання та прийняття бюлетенів, виборчих скриньок, кабінок для голосування, складання та перевірка протоколів тощо.

Голосування онлайн яке також зване електронне або дистанційне голосування — навіть теоретично в жоден спосіб не може бути одночасно і таємним і прозорим, тобто контрольованим. Взагалі ніяк. Тобто у жоден спосіб не може бути.

Але, водночас, голосування онлайн може якраз забезпечити безпрецедентний рівень прозорості, не доступний для паперового голосування, якщо позбавитися від вимоги його таємності. Тоді голосування онлайн зможуть проконтролювати усі, і тоді воно буде відкрите і прозоре. Якщо ж онлайн-голосування закрите, то його результати не зможе проконтролювати ніхто, окрім осіб які його роблять, тобто воно буде геть не прозоре. А до того ж самі організатори однозначно матимуть змогу контролювати та знати хто і за кого проголосував. І це навіть за умови, що вони не будуть просто з голови малювати цифри. 

Жодного реального способу забезпечити публічну прозорість електронного голосування і одночасно забезпечити його таємність – не існує, хоча б з тої причини, що голосування поза закритими кабінками, без присутності членів комісії, робить можливим фізичний контроль голосування, а отже скуп голосів. Згадаймо так звані "каруселі". 

У цих умовах або робити лише паперове голосування. Або дистанційне і тоді пожертвувати принципом таємності і зробити відкрите електронне голосування (подібне як голосування за петиції на сайті президента). До того ж, у випадку масових фальсифікацій і спроби узурпації і так рятує лише відкрита демонстрація позиції виборців. Як ми — українці це чудово знаємо. 

У той же час, онлайн голосування може як раз забезпечити рівень прозорості та відкритості недосяжний для паперових носіїв, оскільки перевірити можуть усі й усе і протягом необмеженого часу.

Тобто, немає проблеми у електронному і будь-якому дистанційному голосуванні, якщо воно відкрите. Онлайн голосування можливе за умови, коли повністю відкритими є результати виборів — хто і за кого проголосував. Повторюся, що у випадку фальсифікацій і так рятує лише публічна демонстрація волевиявлення, тобто таємністю можна взагалі знехтувати. 

А щоб ніхто не скупав голоси, це може зробити держава привентивно, скажімо, заплативши половину прожиткового мінімуму усім, хто відмовиться голосувати. Або збільшивши відповідальність за продаж голосів. Або і те і інше одночасно.

Слід особливо зазначити, що кожен, хто каже, що треба впровадити електронне і при цьому таємне голосування, це або шахрай, який хоче узурпувати владу, або профнепридатна людина, яка не розуміє про що говорить.