Україна ніколи не була такою схожою на Росію, як зараз.

Є там, приміром, різні типи опозиції. «Ліберали», навальністи, яких називають несистемними. І так звана системна опозиція — комуністи, Жириновський та ще якісь проекти. Які можуть проголошувати соціальні або імперські гасла, критикувати, ніби вибачаючись при цьому, і бути на повідку в адміністрації російського президента. Де і визначають їхнє майбутнє.

Іноді складається враження, що «у Зеленського» в усьому намагаються наслідувати Путіна. Це не єдиний приклад, але вже можна сказати, що і в Україні є свої «системні опозиціонери».

Роль такої ручної опозиції грає в першу чергу Юлія Тимошенко та її партія. Як і російські комуністи або ЛДПР, Тимошенко має свої ідеологеми — виступає проти підвищення тарифів, проти ринку землі. Але ніколи не критикує особисто Зеленського, його рішення, не коментує найгучніші зашквари влади, як от скандал з вагнерівцями тощо. Вона де факто підтримала урядову ідею повернення до купівлі газу безпосередньо у Росії, проголосовала за бюджет і т.д.

Тимошенко діє у чітко завданих рамках, та тримає свій електорат, щоб той не розбігся. І також майже не торкається питання російської агресії, як і влада.

Її коментар з приводу зафіксованої журналістами милої, з обнімашками переписки з Єрмаком — це мовляв було в інтересах народу — документальний доказ особливих стосунків з Банковою.

Тимошенко — ручна опозиція «найвеличнішого».

Такою ж, хоч не кишеньковою, але придворною є «Опозиційна платформа». Власне, теж зберігаючи ніби опозиційний статус, який навіть є у назві, ОПЗЖ де факто співпрацює з владою, і навіть речники влади, як Арестович, не соромлячись заявляють — ну що ви, Бойко — нормальний мужик. І наслідки цієї співпраці значно глибші, ніж ми можемо собі уявляти.

На противагу є «розкольник» Порошенко, якого методично почали звинувачувати у роз'єднанні країни, мові ненависті і так далі.

В рамках «системи» людям будуть пропонувати системну ж ніби-то альтернативу, яка не буде дратувати ні Путіна, ні Зеленського з його ляльководами.

Все за кремлівськими лекалами.

https://t.me/bulavkay