Уряд як відомо призначив Юрія Вітренка в.о міністра енергетики в обхід рішення парламенту, який не затвердив його на цій посаді.

Влада продовжує практику ламання незгодних через коліно, проводячи потрібні рішення у будь-який спосіб. Не лише у даному випадку, але призначаючи керівників інших відомств взагалі без конкурсів, або відміняючи їх та оголошуючи нові на свій розсуд.

Хтось, голосуючи за Зеленського, хотів руйнування системи. Але система при ньому власне і розправила плечі, повністю ігноруючи закони і принципи, і спираючись виключно на домовленості та приватні інтереси.

Ситуація з Вітренком — калька ситуації зі Шкарлетом. Який перестав бути в.о міністра освіти і став повноцінним керівником МО виключно завдяки голосам ОПЗЖ. Він набрав рівно 226, з них 20 — це партійці Медведчука.

Тобто вдруге у монобільшості Зеленського не вистачає голосів щоб зробити призначення, на якому наполягає особисто президент.

Це ставить під питання існування коаліції в парламенті як такої. Ну справді, це не завдання виборців розбиратися у сортах лайна, чи, пробачте, між групами впливу Ахметова, Коломойського, Авакова та інших у середині «слуг». Головне, що самостійно вони вже практично не можуть ухвалювати рішення.

То ж логічно ставити питання або про підтвердження існування коаліції у Верховній Раді, або про її переформування, або про розпуск парламенту та проведення нових виборів.

На жаль сподівань на те, що дострокові вибори можуть відбутися саме з цієї причини мало. Але вони дуже ймовірні вже навесні або влітку через подальше різке падіння рівня довіри до влади. І однією з причин цього падіння є саме таке демонстративне нехтування законом і політичною культурою.

Поки що ж Зеленський тримає країну на ручному управлінні, бо монарша воля «царя» для нього вище будь-яких правил.

https://t.me/bulavkay