В одному з попередніх блогів задався питанням — яку ціну готовий заплатити Зеленський заради налагодження стосунків з новою американською адміністрацією. І ось, маємо.

Показово навіть те, який був обраний час для оприлюднення рішення щодо санкцій відносно медведчуківських телеканалів. В Україні — майже ніч. У Вашингтоні — розпал робочого дня.

До «скарбнички» можна додати заборону на продаж Мотор-Січі китайцям, блокування СБУ ініційованих китайськими інвесторами зборів акціонерів цього підприємства, перетрус силами СБУ ватних тг-каналів. Дубинський зрештою.

Ну просто геополітичний розворот у виконанні імпульсивного Зеленського, який, думаю, не має стратегії, і діє ситуативно. Який до останнього чекав завершення виборів в США, і якби там залишився Трамп, нічого з вище наведеного ми б не побачили.

На те, що це немає нічого спільного зі стратегією, і є лише бажанням зам'яти справу Деркача та інші факти підігрування командою Зеленського Трампу вказує ще нещодавня риторика слуг, які були готові до співпраці з ОПЗЖ.

Більше того, у грудні радник ОП Арестович щодо медведчуківських каналів заявляв: «Вони не вороги й ми вітаємо їхню професійну діяльність».

Зараз Арестович дуже дешево накидує на Порошенка — мовляв, той не закрив помийку.

По-перше, звичайно, не Арестовичу після таких коментарів про це говорити. По-друге, рішення парламенту, на яке і спирається Зеленський, було ухвалено восени 2018,тобто за якісь місяці до початку виборчої кампанії. Реалізувати його в тих умовах і не наразитися на звинувачення в узурпації влади було неможливо. Варто також пам'ятати, як на захист News One, коли його намагалися приструнити через Нацраду, ставала уся політична та журналістська тусовка, включно з різними міжнародними медійними організаціями. Та й нічого подібного до того, що зараз відбувається на цих проросійських пропагандистських ресурсах, тоді не було. Вони знахабніли саме при Зеленському — знову повертаємося до слів Арестовича.

Справа ще й у тому, що Порошенко як досвідчена людина завжди намагався діяти в правовій площині. І ухвалювати такі рішення, які може довести до кінця.

А Зеленський може заявити про розпуск Конституційного Суду, внести у парламент відповідний закон, а потім дуже тихо його відкликати.

То ж і щодо нинішніх санкцій у багатьох людей є побоювання і у їхній законності, і у готовності Зеленського відстоювати їх у судах, включно з європейськими. Побоювання, що все завершиться черговим пшиком.

Хочеться вже дізнатись прізвище нового посла США в Україні. Думається, від цієї людини буде багато що залежати.

https://t.me/bulavkay