Як помітно, у «майстрів спорту» в боротьбі з коронавірусом все йде через одне місце. В їхніх діях немає логіки, і немає навіть чіткого уявлення про масштаби пандемії в Україні, адже у статистику, якою легко маніпулювати кількістю проведених тестувань, ніхто не вірить.

Певна логіка простежується хіба що у появі нового будинку у Кирила Тимошенка, який власне і курує велике будівництво, на яке пішла значна частина грошей з ковідного фонду. Чи у тому, що експертом МОЗ з вірусології стала жінка, яка зіграла психолога в серіалі «Слуга народу».

Мимоволі виникає відчуття, що «потерпілий» зробив потерпілою всю країну. Нові обіцянки «мільйону вакцин», у яких очевидно буде така ж доля, як і у «десяти мільйонів тестів». Міністр Степанов випрошує залишки вакцин у розвинених країн і планує завозити китайську через фірму-прокладку.

Але ж всьому цьому має бути альтернатива. Суспільство і політики мали б реагувати на таку брехню та безпорадність.

По суті, на сьогодні в Україні пропонується лише два чітких альтернативні сценарії.

Перший — від ОПЗЖ, хоча зрозуміло, що у нав'язуванні українцям російської вакцини більше політики, ніж медицини.

Другий — від Порошенка та його партії, де є комплексний підхід — масове тестування, ізоляція виявлених безсимптомних носіїв, кримінальне покарання за використання закуплених державою вакцин в комерційних цілях, контроль за цінами на щеплення в тому числі у приватних клініках тощо. Там же вимога виплатити лікарям обіцяні 300% надбавки, які зараз, як і в Росії, тарифікуються лише за час, проведений у палаті з хворими. І вимога не тягнути з виплатами родинам померлих лікарів, бо ці виплати отримали лише приблизно 10% тих, кому вони належать.

З задоволенням згадав би інші стратегії по боротьбі з коронавірусом, тільки — де вони? Пропозиція «опозиціонерки» Юлії Тимошенко створити ще один штаб, щоб його очолив особисто Зеленський, не приймається).

Без зайвих сантиментів, але потрібно визнати, що саме на вимогу ЄС свого часу було скликано позачергове засідання парламенту, на якому ухвалили закон щодо захисту лікарів, хоча б у його урізаній редакції, інакше б «Слуги» не дали голосів.

Але на нинішньому етапі парламентській контроль вже не спрацює. І у стратегії, яку озвучили «у Порошенка», є один відчутний мінус. Її на жаль неможливо реалізувати. Бо масове тестування і прозору та розумну вакцинацію може провести лише уряд.

То ж принаймні поки у нас при владі клоуни, маємо розуміти, що альтернатива їхнім діям є.

У плану Порошенка є один недолік. І ім'я цього недоліка — Зеленський.

https://t.me/bulavkay