Вчора засинав під враженням від почутого в ефірі Соловйова питання — «чи готові ми бомбити українські міста». Ранішні новини принесли заяву одного з російських чиновників про ймовірне нанесення ракетних ударів не на Донбасі, а по Києву.

Сигнали більш ніж очевидні на тлі того, що загалом антиукраїнська істерія в російському інформпросторі сягнула піку, і співставна з 2014 роком. В тій реальності, і це вливають у вуха росіянам, бандеровские полчища (це дослівна цитата) сьогодні-завтра нападуть на Донбас, який вони вже зараз піддають безперервним обстрілам. І Росія-матінка має стати на захист 400 тисяч власників російських паспортів, які вона там вже встигла роздати.

Росіянам згодовують кадри начебто перекидання української військової техніки до лінії зіткнення, яка їде вбивати «русских людей». Хотілося б, щоб ешелони були справжніми, але думаю фейк. Різноманітні «воєнкори» повідомляють про прибуття на Донбас «оркестру» — так називають найманців Вагнера. І з задоволенням пишуть, що ось-ось подує «Сєвєрний вєтєр», себто російська армія, і українське питання буде остаточно розв'язане. З українців ліплять образ якихось придурків, ні на що не здатних дегенератів.

Я нічого не перебільшив, навіть пом'якшив. Все це лайно ллється на російському ТБ.

Мова йде про інформаційну підготовку до військового нападу після провокації, яку вчинять бойовики. Чи, і це більш ймовірно, самі російські військові.

В нашій паралельній реальності — фактично тиша, за виключенням поодиноких заяв прозрілого Кравчука. Зеленський продовжує просувати вже давно мертву ідею Нормандської зустрічі.

Не стану повертатися до добре відомої ситуації у війську, до згубної політики умиротворення агресора, до можливої наявності «крота» в оточенні Зеленського, про що вже говорять ледь не бабусі біля під'їздів.

Що справді напрягає в цій ситуації — це відсутність і по сьогодні прямого контакту між вищим керівництвом США і України.

І судячи з останніх дій Банкової, там зробили все, щоб перспективу розмови Байдена і Зеленського віддалити ще більше. Бо напередодні і після санкцій проти Коломойського випустили на сцену Мендель, прес-секретарку, яка і стала основним спікером в цьому питанні. Не президент, не глава МЗС, і ніхто інший з високопосадовців. А зміст сказаного навіть не хочеться коментувати.

В цій небезпечній ситуації є промінчик надії на те, що сам Донбас і і всі присутні на ньому колаборанти, окрім особливо навіжених, втомилися від війни. І це справді так, тому що вже пішов восьмий рік від її початку.

Також нинішня екзальтація в РФ може бути елементом шантажу і торгу з Америкою.

Але з іншого боку, за ці роки Росія і так потужно зіпсувала собі імідж вбивствами у Європі. Вона готується до ще більшої ізоляції, отже перенесення бойових дій в інші точки українсько-російського кордону, або повітряні удари не є аж таким фантастичним сценарієм.

Зрештою, питання забезпечення Криму водою стоятиме для Кремля все гостріше.

США судячи з контексту публічних виступів Байдена про Україну готові не дозволити Росії вдатися до прямої агресії, або жорстко відповісти на неї. Питання у тому, наскільки глибоко вони при цьому готові взаємодіяти з нинішньою українською владою.

До речі, жодної реакції на агресивні заяви російських офіційних осіб в Україні очевидно не буде. Буду радий помилитися.

https://t.me/bulavkay