Це навіть трохи моторошно констатувати, але Зеленський постійно проявляється як потішний диктатор, той, що думає, що володіє одноосібною владою і хоче заявити — держава це я.

Напередодні Нового року в Конституційному суді відбувся кадровий погром. Це стосується не лише голови КС Тупицького. Наприклад, суддя Сліденко заявив про тиск з ОП і бажання покинути країну. І це напевно найсміливіший з суддів КС, єдиний, хто наважився сказати про це вголос.

Тепер Буковель. Насправді, — це те саме. Демонстративне порушення карантину в день його запровадження. Окрема, за словами очевидців, лижна траса. Та й сам курорт забитий людьми на тлі того, що невеликі кафешки і крамниці змушені закритись, і присутність на ньому президента — це стиль.

В кращому випадку — стиль совка, коли для комуністичних «слуг народу» були окремі розподільники продуктів та усіх життєвих благ. В гіршому — стиль Туркменбаши або північнокорейських лідерів. Які власне і вважають, що бачити щасливе усміхнене обличчя «вождя» — це головне, що потрібно «народу», для якого в пакеті йдуть підвищені тарифи, бідність, репресії та розстріли.

Може здатися, що тут навмисно згущаються фарби, але хіба випадково Зеленський оточив себе відмороженими юристами і силовиками часів Януковича і тримається за Авакова?

І його самоуправство і нехтування правом вже не таке вже й потішне на тлі ув'язнення Ріфмайстера, справ проти Чорновол, погроз Порошенку тощо.

Можливо він поводить себе так підсвідомо, як підсвідомо у нього в інтерв'ю Гардіан вирвалися слова «дуже хочеться вішати» . Можливо він в силу своєї обмеженості саме так уявляє собі владу. Можливо, це наслідки «теплої ванни» і маніпуляцій оточення.

Але я не здивуюся, якщо невдовзі у нас з'явиться якийсь пропрезидентський молодіжний рух, на кшталт лукашенківського БРСМ. Ну треба ж комусь пропагувати анонсовані Мендель «нові смисли», або «какую разницу» . Якісь «зеленорубашечники», які будуть імітувати підтримку найвеличнішого. Яка поступово тане, що аж потрібно задіювати дітей у своїх роликах.

Зеленський справді вважає, що країні важливо знати, що він покатався на лижах, поїв і в шапці. Чи в шоломі. Що він був на пляжі чи пограв в теніс. Що саме він може вказувати на «внутрішніх ворогів», обіцяти і брехати при цьому. Нічого не робити і теж при цьому брехати протилежне. Що будь-хто в країні є недоторканним, якщо це друг, кум, сват або свій кадр.

Складно сказати чим все це закінчиться, але віриться, що новий рік буде гарним для України. І ця примара щезне.

А поки, можна подивитися «Великого диктатора» Чапліна. І Зеленському цей фільм теж варто подивитися.

https://t.me/bulavkay