💬"Все нормально, падаю", — ця фраза Бикова з легендарного фільму "В бой идут одни старики" — найкращий слоган судової реформи в Україні.

 

Чергове підтвердження згаданій цитаті — Постанова Касаційного адміністративного суду Верховного суду від 9 вересня по справі №800/511/15. Раджу колегам-адвокатам детально з нею ознайомитись.

 

А тепер, друзі, увага на правову позицію Постанови:

❗️ "Саме лише порушення норм процесуального права не може вважатися діянням, що порочить звання судді, порушує присягу чи є несумісним з посадою судді. Інший підхід призвів би до того, що будь-яке процесуальне порушення судді, за бажанням могло бути розтлумачене дисциплінарним органом як достатня фактична підстава для обвинувачення у порушенні присяги та призвести до звільнення його з посади. Це б звело нанівець гарантії незалежності суду".

 

Цирк! 🤡

На сьогоднішній день судді й так не звертають уваги на прямі норми процесуального законодавства, а тепер ще й після правової позиції взагалі не будуть ним користуватися. 

 

А навіщо? Чинне законодавство ж "зведе нанівець гарантії незалежності суду". 

 

Касаційний адмінсуд дав зелене світло — кожен тепер може під себе адаптовувати процесуальне законодавство, як вважає за необхідне. 

 

Завіса.