Історія Санти Клауса.
Казковий Санта Клаус є тотожним образу святого Миколая і буквально саме так його назва і перекладається. Мова йде про так званого Миколая Чудотворця, християнського священника грецького походження в Римській імперії, зачисленого до лику святих.
Народився він у Патарі, в історичній області Лікія, що на той час належала Римській імперії. Згідно з повір'ям, він вночі підкинув гаманець з грошима в будинок бідного городянина, який, маючи трьох дочок, не мав грошей на придане. Пізніше виникла легенда, що священник кинув гаманець у камінну трубу і він упав у панчоху, залишену для просушування перед каміном. Звідси пішов звичай дарувати дітям подарунки від імені святого Миколая. День святого Миколая в багатьох країнах світу святкується 6 грудня. Напередодні свята діти зазвичай пишуть до нього листи зі своїми побажаннями. Чемним дітям Святий Миколай залишає під подушкою або у шкарпетці подарунок, а неслухняним — різку, як знак того, що потрібно виправляти свою поведінку. В багатьох країнах святого Миколая дедалі частіше зображують як різдвяного персонажа, який бере участь у передріздвяних заходах.
Сучасний образ Санти Клауса у вигляді сивобородого дідуся у червоному кожусі, що літає в упряжці північних оленів і вночі через димарі проникає у будинки, щоб дарувати дітям подарунки, був придуманий у 1823 році американським письменником Клементом Кларком Муром.
Цей образ був ще більше підкреслений у рекламному ролику фірми «Кока-кола», і саме цей персонаж став основою для створення образу всесвітньовідомого Санта-Клауса.
День святого Миколая відзначається у багатьох країнах світу. В Україні головну різдвяну ялинку на Софійській площі традиційно запалює персонаж Святого Миколая 6 грудня (до 2022 року включно церемонія відбувалася 19 грудня). Вважається, що Санта Клаус (Святий Миколай) мешкає в Лапландії, і звідти розвозить свої подарунки.
Історія Діда Мороза і Снігуроньки.
Прообразом Діда Мороз є міфологічний персонаж давньослав'янських племен часів язичництва. Його називали: Мороз, Зимник, Студенець, Тріскун. Він був перевтіленням слов'янського бога Морока, якого вважали повелителем зими та холоду. Його зображували у виглядв велетенського злого діда з сивою бородою, що виморожував людей, посіви та худобу. Для його умиротворення люди залишали для нього гостинці: оладки, кисіль, печиво. А в деяких випадках у лісі до дерева прив'язували молоду дівчину та залишали на ніч і просили не губити посіви та худобу. Якщо вранці дівчину знаходили замерзлою і покритою снігом, це означало, що Мороз прийняв жертву, і зиму люди переживуть без втрат. Саме така дівчина була прообразом Снігуроньки. Обряди задобрення Морозу робили в день зимового сонцестояння, коли ніч була найдовшою у році. У поемі М. Некрасова «Мороз, Червоний ніс» (1863) Мороз заради забави вбиває в лісі бідну молоду селянську вдову, залишаючи сиротами її малолітніх дітей; в п'єсі О. Островського «Снігуронька» і поставленій на її основі однойменній опері М. Римського-Корсакова Дід Мороз — владний і жорстокий дідуган, втілення зими.
На вістрі ідеологій.
В той час, як святкування святого Миколая набувало великої популярності, особливо серед дітей, радянська влада в СРСР з ідеологічних міркувань почала забороняти святкування святого Миколая, як прозахідного персонажа, і на противагу йому, як плагіат, придумала для язичницького Мороза образ доброго сивобородого дідуся, який, будучи одягнений у червоний, інколи синій кожух, зі своєю онучкою Снігуронькою роздає чемним дітям подарунки, або кладе їх уночі під ялинку. Пересувається дід Мороз найчастыше на трійці коней. Свято приурочене було до Нового Року і набуло поширення у 1937 році.
День святого Миколая серед українців найбільше зберігся на Західній Україні, оскільки ця частина була менше часу у складі СРСР. Після отримання Україною незалежності українці почали поступово відмовлятися від радянських традицій і відновлювали святкування Святого Миколая. Подібна тенденція відбувалася і у деяких колишніх соціалістичних країнах – колишніх сателітах СРСР. У 2012 році у Львові відбулась акція «Святий Миколай проти Діда Мороза», мета якого — пропаганда українських різдвяних традицій. У грудні 2014 року резиденцію святого Миколая організували у Києві біля головної ялинки країни, пізніше в інших містах. Зараз це свято в Україні святкується вже масово.
Будучи агресивною і войовничою державою, що несе світові смерть, протистояння діда Мороза Санті Клаусу рашисти показали у вигляді відеоролика, де ППО збиває ракетою Санту Клауса. В ролі оператора ППО виступає російський актор Дмітрій Мєльніков. Після збиття пасажирського літака Малайзійських авіаліній і нещодавного збиття пасажирського літака AZAL, ролик виглядає показово і символічно. До того ж це образа почуттів тих віруючих, які шанують святого Миколая. Це і є істинне обличчя рашизму.