ІПСО — інформаційна психологічна спецоперація:  дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої. Тобто це психологічна війна, мета якої — промивка мізків та формування громадської думки у потрібному руслі. (використані у статті цитати на всяк випадок заскриншотені).

Останнім часом в українському сегменті інтернету з'явилося багато пропагандистів, які, прикриваючись антиросійськими гаслами,  працюють на кремль. Частина з них мають кураторів у росії і користються їхніми методичками, а частина з них є просто корисними ідіотами. Відрізнити одних від інших не завжди вдається. Оскільки у них багато спільних рис. Основною їхньою ознакою є анонімність, коли вони, не бажаючи засвітитись, придумують собі нік на кшталт repl one, https://site.ua/repl.1

 а у профіль ставлять або якусь нейтральну картинку, або взагалі без аватару. Коли вони накопичують достатню кількість компроматів, як правило, їх швидко знаходить СБУ, так як це було з коломийчанином Михайлом Садов'яком, засудженого до шести років тюрми.  Тож на основі аноніма  repl one розглянемо методи рашистської пропаганди.

1). Намагання знищувати морально-бойовий дух українців пропагандою того, що Україна нібито нездатна відвоювати загарбані території.

Цитати пропагандиста:

 «доведеться ѵідмовитися ѵід територій які Вкраїна все одно нездатна ѵідвоювати».

«можливості ѵідвоювати території нема.»

«що принципово зміниться якщо ЗСУ вийдуть на кордони 91-го року, окрім того, що позиція НАТО щодо Вкраїни може змінитися а в США -- прийти до влади Трамп? Буде те саме брехливе Хуйло, котре так само зможе накопичити озброєн͡ня і з котрим так само доведеться якось домовлятися».

А у наступній цитаті скидає це звинувачення в інший бік:

«Українці на думку русні і скота не мають права думати і вільно висловлювати свою думку. Вони ж практично ѵідкритим текстом так постійно й кажуть: що їхня мета -- знищити морально-бойовий дух Українців»

Тут на антиросійські вислови не варто звертати уваги, це прикриття, головне тут – зміст і заклики. Таким чином, repl one в унісон з рашистами повторює тезу кремлівської пропаганди про поразку України, але тут же нібито звинувачує у цьому лише русню.

Тому він, неначе в дзеркало дивився, коли писав: «Ознака підараса: каже одне, а робить геть протилежне.»

Українське агенство «Детектор медіа», яке займається викриттям і спростуванням рашистських фейків, вивчає цих підарасів і робить такі висновки (цитата):

«Пропагандисти намагаються вплинути на моральний дух українців — посіяти паніку, страх та непевність щодо майбутнього країни. Ба більше, у цьому випадку агітпроп також заохочує громадян України переосмислити перебіг війни, мовляв, „довгоочікуваної перемоги може й не відбутися“. „Детектор медіа“ раніше вже спростовував інформацію, що більшість українців нібито хоче капітуляції.

https://disinfo.detector.media/search?search_string=%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%9E&search_tag=

Поодиноких агентів типу repl one рашисти активно використовують у своїй пропаганді, мовляв „хохлы с нами не хотят воевать, они мечтают, чтобы их освободили, или мирно приссоединили к россии, но упоротый Зеленский не хочет мира“.

Агенство зазначає,  що такі методи рашистської анонімної пропаганди поширені сьогодні і у телеграм-каналах (цитата):

„Але найбільш системно цю тактику використовує прихована російська пропаганда — так звані анонімні телеграм-канали. Вони мімікрують під проукраїнські, але насправді розповсюджують проросійські наративи та меседжі. Ми вже розглядали це явище детально в окремій статті. Ці канали мають на меті деморалізувати українців, підважити їхню віру у світле майбутнє, у власну державу, її владу та перемогу над російськими окупантами.“

2). Бажання віддати росії загарбані території анонімний пропагандист прикриває бажанням вступу України в НАТО на умовах перемир'я.

Однією з причин перемир'я є бажання рашистів припинити допомогу Україні.  Адже, якщо Україна відмовиться повертати загарбану територію збройним шляхом, то виходить, що і зброю їй давати немає сенсу, адже ця зброя для наших партнерів не є зайвою. Виходить, що мільярди доларів вони викинули на вітер.  Це ж саме стосується і безкоштовної і фінансової допомоги, яка становить 70% наших мінімальних потреб.  Друга причина — відмовитись від загарбаних територій. Третя причина — посіяти зневіру у можливості відвоювати окуповані землі. Все це пояснюється нібито бажанням вступити в НАТО: 

Цитата: „Ѿже наша мета -- це Київ у НАТО. доведеться ѵідмовитися ѵід територій які Вкраїна все одно нездатна ѵідвоювати.“

НАТО  у цьому випадку виступає лише прикриттям капітуляції, головне тут „доведеться ѵідмовитися ѵід територій які Вкраїна все одно нездатна ѵідвоювати.“

 Коли йому під його пропагандистський ніс пхається позиція (тобто умова – перемога) тих, від кого залежить вступ в НАТО (Генсек НАТО і президент США), він закриває на це очі і з теми в тему повторює питання (цитата):

„Щодо того що вступ до НАТО буцімто неможливий без перемоги, то хіба хтось прямо так казав?!“. 

Після цього під його пропагандистський  тупорилий ніс подаються цитати:

Генсек НАТО Столтенберг про вступ до НАТО у контексті перемоги: „По Україні позиція НАТО не змінилася: Україна стане членом Альянсу, але нині фокус має бути зробленим на тому, щоб гарантувати ПЕРЕМОГУ України у війні“.

У контексті вступу до НАТО про це сказав і Байден: » Як ми заявили у Вільнюсі, Україна стане членом НАТО, коли усі союзники погодяться і умови вступу будуть дотримані. Наразі ми маємо переконатися, що Україна ПЕРЕМОЖЕ у війні."

Генсек НАТО Столтенберг для кацапських недоумків ще раз уточнює умову вступу України до НАТО : "Тільки якщо Україна ПЕРЕМОЖЕ як суверенна і незалежна держава в Європі, є сенс обговорювати, коли і як Україна може стати членом НАТО".

Байден: "Ми хочемо, щоб Україна ПЕРЕМОГЛА у війні. Як я раніше говорив, перемога означає, що Україна — суверенна, незалежна держава, яка може захистити себе від агресії сьогодні, і здатна стримати подальшу агресію. Це наша мета".

Зеленський сто разів з ними спілкувався на цю тему і чітко знає їхню позицію, на відміну від декторих невігласів, тому сказав: "я вважаю, що ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ ми будемо в НАТО".

А до перемоги це питання не розглядається: "Байден: "Я не думаю, що вона (Україна) готова до членства в НАТО... Я не думаю, що в НАТО є одностайність із приводу того, чи вводити Україну в сім'ю НАТО зараз, у цей момент, у розпал війни.". 

І скільки би разів не наводили б йому зворотні цитати, він повторює це питання, бо, напевно, так пише у його кремлівській методичці і докази зворотнього його не цікавлять. Він, відповідно до методички, знову повторює (цитата):

"Байден насправді не каже, що умова вступу — це перемога".

Тобто, упороті невігласи і далі питають "Де море ?".

 "Де море", — це такий анекдот про тупих недоумків:

Приїхали батько з сином до моря.

-Тату, а шо це таке?

- Це, синок, море.

Через 5 хвилин:

- Тату, а шо це таке?

-Синок, це море. Бачиш, водичка, хлюп-хлюп. Море, синок.

Через 5 хвилин:

-Тату, а шо це таке?

Батько не витримує, бере малого за чучерепки і головою кілька разів  тицяє у воду: "Це МОРЕ, МОРЕ, МОРЕ!!!!!"

Малий, покрутивши головою:" Тату, а шо це було?"

 Насправді кремляді все чудово розуміють, інакше би не писали (цитата пропагандиста  repl one):

"Ах цей сука Байден каже, що мовляв ніякого НАТО без перемоги".

Значить, кремлядь repl one визнає, що це є умовою вступу до НАТО, просто кремлівський блазень бреше і маніпулює фактами, щоб проштовхнути ідею капітуляції України. Таким чином вимальовується третя ознака рашистської пропаганди:

3). Дискредитація наших союзників – тих, хто допомагає направити заморожені активи рашки на потреби України,  хто на багато міль'ярдів доларів, відриваючи від себе, допомагає нам і зброєю і фінансами, при тому, що у кожній українській гривні  - 70 копійок їхньої допомоги (тобто 70% грошей, які отримують українці, в тому числі і це рашистське чмо, яке їх ганьбить) у вигляді зарплати. (нижче цитати пропагандиста):

"...сука Байден..."

"Захід насправді боїться поразки Хуйла, оскільки боїться розпаду "рф"!"

"Фактично Захід цілеспрямовано, хоча й неявно зводить ситуацію до патової."

"Захід не має намір допустити поразки Хуйла і зводить ситуацію до патової".

"Американці вписуватися за цю "перемогу Вкраїни" не бажають".

"… всі ці йобані вестерни…"

"патова ситуація що наразі склалася -- це те чого Захід й прагнув!"

"Борис Д͜жонсон теж продався Путлеру"

Таким чином, мрія рашистів полягає в тому, щоб Україна залишилась один на один з окупантами і пішла на всі їхні умови, а все інше на кшталт вступу до НАТО – лише прикриття. 

Заспокоївшись з брехнею про перемогу у контексті вступу в НАТО, анонімний агент repl one  у своїй методичці знайшов іншу брехню (цитата):

"Офіційно кажуть про "перемогу" та "справедливий мир". Те що перемога -- це кордони 91-го року ніхто не каже".

Тобто, repl one напевно думає, що для Байдена (так як і для repl one) перемога і справедливий мир для України — це втрата територій? Що ж це твориться у його голові? Тому знову змушений під його брехливий ніс пхати цитату Байдена: "Сполучені Штати завжди поважатимуть міжнародно визнані кордони України. Ми і надалі підтримуватимемо зусилля України щодо відновлення контролю над своєю територією… санкції надають політичну та економічну підтримку незаконним спробам змінити статус території України. Ми згуртуємо міжнародне співтовариство, щоб засудити ці кроки та притягнути Росію до відповідальності… Ми продовжимо постачати Україні обладнанням, яке їй потрібне для самооборони, незважаючи на зухвалі спроби Росії перекроїти кордони свого сусіда."

 Ці слова підтвердив і Джон Кірбі, запевнивши, що Байден вірить у можливість України повернути втрачені території, незважаючи на невдалий контрнаступі ЗСУ.

Ще раніше, у 2023 року про кордони 1991 року говорив речник Державного департаменту США Метью Міллер, однак така інформація розходиться з тією, яка є у методичках кремлеботів, де написано, що нібито про кордони 91-го року на Заході ніхто не говорить. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також вважає, що в українців є сили відкинути росіян на кордони 1991 року, оскільки ЗСУ проявляють незвичайну мужність і завзятість. 

Коли речника Держдепартаменту США Метьтю Міллера запитали, чи спрямована допомога США на відновлення Україною кордонів 1991 року, він підтвердив це і підкреслив, що має на увазі визволення тимчасово окупованих територій України, в тому числі Криму, та відновлення кордонів, визнаних на міжнародному рівні в 1991 році.

Саме так США бачать перемогу України — перемогу, після якої готові прийняти Україну в НАТО.

"19 грудня минулого року Зеленський відверто заявив, що Україну поки не запрошують у НАТО, а перед тим 13 грудня президент США Джо Байден сказав, що треба забезпечити ПЕРЕМОГУ України у війні з Росією, щоб наблизитись до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору. Також треба, аби усі союзники погодилися з приєднанням України до НАТО."

Цікаво – скільки ще разів з теми в тему агент repl one буде питати "Де море?" і повторювати свою брехню, що нібито про відновлення кордонів ніхто офіційно не каже? :)

Коли агент, як робот, діє за методичкою, то тут будь-яка логіка чи докази є марними, бо кремлеботам немає сенсу пояснювати вираз Байдена "Міжнародно визнані кордони", і як це стосується кордонів 1991 року, бо для рашистів міжнародно визнані кордони — це кордони 2023 року.

 

4). Четверта ознака рашистської пропаганди – дискредитувати в Україні всіх поголовно. На прикладі агента з позивним "repl one" це виглядає так:

"По-перше ані Залужний ані Зеленський при всій повазі не здатні мислити історичними екзістенціальними катеґоріями".

"Зеленський який працював ватним блазнем чи Залужний який вчився за радянськими підручниками теж не є всезнаючими. Залужний вопрошає про "новий порох", тоді як війна вже майже два роки ведеться цим "новим порохом". Але в радянських підручниках вочевидь дуже багато написано про кацапопідорську "примусову мобилізацію. Тобто я можу знати щось, чого не знає Залужний та Зеленський "

"… упоротий Зеленський", "Сам по собі Зеленський, як особистість -- нуль."

"Війна була потрібна саме скоту: "СВО" це й є "третій майдан" виборців порошенка"

"п'ята колона колишнього п'ятого президента виправдовує, визнає правомірним рашистське вторгнен͡ня!"

"Мінські домовленості розв'язали Путлеру руки"

"саме Мінські угоди Порошенка й легалізували це вторгнен͡ня!"

На чотири останні цитати пропагандиста repl one я прошу звернути особливу увагу у контексті його наступної цитати:

 "йде масована пропаганда на тему того що це Вкраїнці винні у вторгнен͡ні, а не росіяни".

Тобто, він знову ж таки, пишучи попередні висери, неначе в дзеркало на себе дивився у контексті наступної цитати про масовану пропаганду. І це не дивно, атже "Ознака підараса: каже одне, а робить геть протилежне."

5). П'ятою ознакою ІПСО рашистів є заклики до перемир'я з окупантами на їхніх умовах, нібито це допоможе вступити в НАТО:

Цитата пропагандиста: "перемир'я потрібно щоби вступити в НАТО." Має бути подвійна угода НАТО-Україна, НАТО-Хуйло. Путлер же буде не перед Україною ѵідповідати, а перед НАТО".

Але кремлівських пропагандистів не цікавить не тільки те, що Президент США і Генсек НАТО розглядають це лише у контексті перемоги, а не капітуляції України, але й те, що і путлєр не має бажання перед кимось відповідати і умовою для миру вимагає наступне (цитата):

"Мир будет тогда, когда мы достигнем своих целей. Они не меняются. Я напомню, о чем мы говорили — о денацификации и демилитаризации Украины, ее НЕЙТРАЛЬНОМ СТАТУСЕ".

Перший заступник постійного представника Росії в ООН Дмітрій Полянський заявив, що росія не буде підписувати з Україною ніяких мирних угод, які б не передбачали капітуляцію останньої. За його словами, шанс на мирні вигідні домовленості Україна втратила. Російський дипломат зізнався, що Кремль насправді бажає повної поразки України і не готовий відмовлятися від своїх першочергових планів щодо захоплення та знищення Української держави.

https://newformat.info/news/rosiia-chekaie-vid-ukrainy-tilky-kapituliatsiiu-predstavnyk-rosii-v-oon/

Отже, підписувати будь що на умовах України путлєр не збирається. Рашистам вигідне перемир'я, але на умовах озвучених путлєром: крім загарбаних територій ще й так звана повна денацифікація і демілітаризація плюс нейтральний статус.

Я особисто двома руками "ЗА", аби Україна вже завтра була в НАТО, ще до закінчення війни (без будь-яких умов і хотєлок путлєра, як про це мріють агенти кремля), але ж треба рахуватися з реаліями і фактами, а не керуватися ілюзіями, не кажучи вже про капітуляцію на вищеописаних умовах пуйла.

Таким чином, не звертаючи уваги на позиції рашки і на позиції США у контексті примарного перемир'я, чи переговорів, чи вступу в НАТО, для кремлядів головне — під цим прикриттям протягнути ідею капітуляції України.  Рашисти, ховаючись за антиросійськими гаслами, чіпляються за будь-які сумнівні аргументи, аби лиш зафіксувати за росією загарбані території. Брехня, перекручення фактів і маніпуляції — головна зброя кремлядів у полеміках.

6). Шостою ознакою тих пропагандистів, які після російського вторгнення не встигли втекти з України, є спроби дискредитації мобілізаційної кампанії.

Для цього вони використовють критику ТЦК. Безумовно, ТЦК є за що критикувати з огляду на численні порушення при врученні повісток.  Звичайно, є питання і до складу ЗСУ, де чомусь не видно "мажорів", які їздять на лижах у Буковелі і транжирять гроші у дорогих ресторанах та клубах, дітей депутатів, воєнкомів, прокурорів і т.п. "Людолови" чомусь іншими займаються. Про це не треба мовчати, але не акцентувати лише на негативах. Це не привід під час війни взагалі заперечувати мобілізацію, як таку, її лиш треба проводити більш цивілізовано і відповідно до закону. У січні місяці Верховна Рада розглядатиме "Новий законопроект про посилення мобілізації та порядок проходження військової служби", тому там необхідно піднімати питання, щоб усунути вищезгадані порушення "людоловів" і Залужний вже подав деякі  свої зауваження щодо проекту цього Закону, зокрема,  "обмежено придатних"  більше не буде, а лишень "придатний" і "непридатний". Але у цьому контексті я трішки про інше: ті рашистські пропагандисти, які не встигли втекти з України, взагалі заперечують будь-яку мобілізацію і, зосереджуючи увагу виключно на порушеннях, вимагають дозволу під час війни вільно покинути Україну, щоб, або залишитись там назавжди, або перечекати, доки не закінчиться війна. Тому їхня мета –  або зірвати мобілізацію і оголити фронт для окупації всієї України, або просто уникнути мобілізації, або і те, і інше. При цьому вони своє справжнє бажання приховують під демократичними цінностями (цитата):

 "І як ми цікаво збираємося встановлювати демократію на "рф" якщо в нас самих нема наприклад права покинути країну"

У контексті мобілізації і прав громадян під час воєнного стану читайте у статті: "Основи конституційного права для кремлеботів".

Але справа тут не так у порушенні прав, як у бажанні уникнути мобілізації і просто втекти з України. При цьому ці пропагандисти у полеміках виставляють себе у ролі неабияких патріотів.  До речі, у новому Законі ці їхні антимобілізаційні варіанти і викрутаси будуть враховані, навіть по відношенню до тих, хто встиг втекти.  Агенство "Детектор медіа" про цих "патріотів" пише так (цитата): "

 "Буває і так, що пропагандисти використовують реальні внутрішні проблеми України для своїх цілей. Це передусім стосується корупції, соціальної та правової нерівності, проблем із роботою судів та правоохоронних органів, не завжди збалансований процес мобілізації тощо. Звісно, що це супроводжується масовими маніпуляціями та перекручуванням фактів. Найголовнішою маніпуляцією є те, що АНОНІМИ ніколи не згадують про реальну причину більшості поточних бід та проблем України…"

Авжеж, для них винними у вторгненні рашистів є і "виборці Порошенка", і "упоротий Зеленський".

7). Сьомою ознакою кремлівських анонімних блазнів є застосування у полеміках з опонентами брехні, маніпуляцій і наклепів.

Агенство "Детектор медіа" про це пише так: "Російська пропаганда використовує страх, непевність та сумніви для досягнення власних цілей… Для цього можуть використовуватися наклеп, голослівні твердження та натяки.."

Наведу два яскравих приклади наклепів і голослівних тверджень з висерів анонімного рашистського пропагандиста з позивним "repl one":

Цитата: "можете пошукати там гнівний коменарь Ѧрослава Івашина, де ѵін по-поличках розкладає всю маячню Бабченка і назвиває його старшиною запасу армії "рф" наостанок.".  

При цьому пропагандист у своєму наклепі без наведення цитат чи скриншотів, які він так любить робити, де я нібито розкладаю по поличках статтю, дав посилання на сторінку, де моїх ні лайків ні коментарів взагалі нема, ба більше того — я ту статтю навіть не читав, не те що "розкладав по поличках". Я взагалі її не помічав, доки він не дав посилання з якимись дуркуватими звинуваченнями на мою адресу, бо читаю тут одну статтю з десяти, інколи з двадцяти. Виключенням є лише repl one, бо, коли випадково натрапив на його кремлівські меседжі у назві однієї з статтей, то цим самим він привернув мою увагу. Чи може я щось неправильно зрозумів, і моя вина в тому, що я не читав тут статтю, посилання на яку він дав, а тепер, після наклепу, тим паче читати не буду. Чи може моя вина в тому, що я не коментую статті, які не читаю? Але, коли я пішов за його посиланням зазирнути у коментарі, то і його коментарів там чомусь не побачив, тому розібратись у бздурах ідіота мені важко. 

 В іншій своїй пропагандистській статті, не надавши цитати, агент кремля написав:

 "Ѧрослав Івашин називає зрадником Верховного Головнокомандувача ЗСУ! "

і дав посилання на статтю, яка описує прагнення Зеленського до вступу в НАТО. Але ж я ніде цьому не заперечував і ніколи нікого не називав зрадником. У цьому ж його посиланні чітко сказано (цитата):

"19 грудня Зеленський відверто заявив, що Україну поки не запрошують у НАТО…  13 грудня президент США Джо Байден заявив, що треба забезпечити ПЕРЕМОГУ України у війні з Росією, щоб наблизитись до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору."

Тобто, кремлівський пропагандист repl one, маніпулюючи фактами, з допомогою брехні і наклепів, сам себе наведеним посиланням і заперечив, і викрив себе як брехуна і наклепника. Зеленський прагне до НАТО, лиш розуміє, що це процес не простий, тому що позиція і Зеленського, і Байдена, і Генсека НАТО — це вступ України в НАТО — НЕ після капітуляції з приєднанням до рашистів загарбаних ними земель, як про це мріють кремлівські пропагандисти. Тому їхні маніпуляції і мрії (цитата)

"вважаю що справа йде до перемир'я, себто Зеленський ѵідмовився ѵід ідеї "перемоги",

не означають, що це так і є насправді. Ось вам і два яскравих приклади рашистського методу маніпуляцій, брехні і наклепів.

 Я можу змиритися з тим, що брехуни можуть зводити наклепи на своїх опонентів (цитата): "Ѧрослав Івашин називає зрадником Верховного Головнокомандувача ЗСУ! ", але дійшло до того, що агент кремля не наводячи доказових цитат, почав зводити наклепи на Залужного, приписуючи йому те, про що той не говорив:

" Значить слід ѵідмовитися ѵід збройної боротьби за території, які ми все одно не можемо ѵідвоювати: про це блд давно сказав Залужний."

І ще одна ознака кремлеботів — настирливість, коли вони одне й теж настирливо переносять з теми в тему, зі статті — у статтю.

Ніхто не знає, чим закінчиться війна, ніхто не може все передбачити і дати один-єдиний правильний план дій, ніхто не знає — у якому стані через півроку буде українська армія, а у якому  російська, тому нагнітання обстановки і поширення меседжів кремлівської пропаганди приносить лише шкоду. 

Підсумок: якщо з висерів анонімних кремлівських пропагандистів забрати всю антиросійську риторику, якою вони прикриваються, то залишиться лишень:  Зрив мобілізаційних процесів, пропаганда капітуляції на умовах путлєра, відмова від загарбаних територій, знищення морально-бойового духу українців і навіювання страху "ми програємо", акцентування виключно на негативах і порушеннях, дискредитація допомоги західних партнерів, огульна дискредитація всього політичного і військового керівництва країни, дискредитація усіх українських політиків і їхніх виборців.