Війна. Вісімдесят перший день. На Донбасі ідуть важкі бої в районі Рубіжного, Сєвєродонецька, Авдіївки та Лиману. Десь за Сіверським Донцем зализують рани залишки вщент розгромленої на переправі ворожої орди. Остаточно зачищається від драпаючого окупанта Харківська область. У Чорнобаївці уже рівно двадцятий(!!!) раз знищується чергове скупчення орчої техніки зі складом боєприпасів. Знову якийсь загін самовбивць намагається закріпитись на Зміїному. До сих пір стоїть та сяє у своїй величі незламний Маріуполь та Азовсталь. Але найважливіша битва вчорашнього дня відбувалась не там. І не з допомогою зброї.

 

Саме минулої ночі в далекому італійському Турині батальйонно-тактична група під назвою Kalush Orchestra здобула перемогу, важливість якої дуже важко переоцінити. Невже перше місце на якомусь попсовому пісенному конкурсі таке важливе, спитає мене хтось? Ви не повірите, але тріумф на Євробаченні-2022 можна сміливо записувати у список найважливіших звитяг цієї війни. Адже це не просто якась популяризація української музики чи чергова презентація нашої країни.

 

Перемога на Євробаченні – це торжество в битві за серця та душі простих європейців, простих європейських телевізійних глядачів та обивателів. Ця перемога має колосальний вплив на громадську думку в цивілізованих країнах Заходу. Що дозволяє Україні не лише вчергове заручитись підтримкою наших історичних союзників, таких як Польща чи країни Балтії. Але й дає змогу впливати та схиляти на наш бік уряди тих країн, які вагаються. Тих шольців, які до сих пір не прийняли рішення чи допомагати Україні, чи ні. Тих макронів, які ніяк не можуть вирішити чи вони умні чи красіві. А за одно дозволяє наносити непоправні репутаційні втрати всіляким продажним орбанам чи земанам.

 

Але найважливіше: Євробачення-2022 закріплює в голові середньостатистичного європейського обивателя (та й не тільки європейського, адже цей конкурс залюбки дивиться увесь світ) – закріплює в їхніх мізках образ українця, як переможця. А образ української нації – як нації переможців. Таких, що досягають благородної мети, не зважаючи ні на які перепони. А подібна слава, повірте, дуже дорого коштує.

 

Гурт Kalush готувався до конкурсу дуже відповідально. Підтвердивши цим не лише свої творчі здібності, але й те, що Євробачення вони абсолютно серйозно сприймали, як свою особисту лінію фронту російсько-української війни. Енергія, драйв, гнучкість мислення та інтелект – ось чим вразив Kalush. А іще – тактичний та стратегічний розрахунок, здатність іти на виправданий ризик та відчувати момент. І, що дуже кидалось в очі – повна відсутність понтів та зірковості.

 

Kalush ідеально використав не лише силу та енергетику власної пісні, але й прихильність європейського глядача та інформаційний шум, що здіймався навколо виступу українського виконавця. Все для того, аби досягти поставлених перед собою задач максимально: виграти конкурс і донести аудиторії усі потрібні меседжі. І їм це вдалось!

 

"Help Ukraine, Mariupol! Help Azovstal! Right now!"

 

Цей, фактично, політичний заклик, озвучений фронтменом Калуша після виступу, поставив організаторів Євробачення перед дилемою – або дискваліфікувати фаворита і катастрофічно дискредитувати конкурс, або переступити через власні правила і залишити все так як є. І в тому, і в тому випадку, завдяки потенційному інформаційному шуму, Калуш однозначно перемагав. Тому організатори просто дистанціювались.

 

І вражений європейський телеглядач поставив Україні рекордну кількість балів – 439 із 468 можливих. Україна вчергове виграла битву за їхні серця. Україна вчергове виграла битву за Європу, доказавши, що праведна боротьба за свободу, за цінності, за право вільно жити на своїй землі – це наріжний камінь західної цивілізації. А Україна – це країна переможець.

UPD. І як вишенька на торті: геніальний та заздалегідь спланований хід Калуша із виходом через кілька годин після перемоги офіційного кліпу на пісню «Стефанія». Надзвичайно потужна та емоційна робота, що знімалася в Бучі, Ірпені, Гостомелі та Бородянці. Кліп, який менше ніж за добу зібрав майже 6млн. переглядів і це ще далеко не кінець. Дякую Kalush Orchesrtra! Хлопці, ви круті!