Мій виступ на мітингу активістів проти забудови
Коли ми у 2017 році виходили на мітинги проти багатоповерхового будівництва на вул. Кудряшова, 14 А, ми пояснювали депутатам Київради, що подальше будівництво житлових комплексів у нашому багатостраждальному мікрорайоні неможливе. Хаотичне будівництво останніх років привело до значного зростання щільності населення, значних інфраструктурних перекосів, дефіциту дошкільних закладів, середніх шкіл та медичних закладів. На вулицях з'явилися затори, а велика кількість автомобілів паркується на кожному клаптику асфальту та на газонах. Ви самі кожен день це бачите.
Потім на вулиці Кудряшова з'явився ЖК City Hub, а у грудні минулого року ми побачили новий будмайданчик та інформаційний щит з зображенням трьох багатоповерхівок і назву ЖК CitiZen. Почалися стихійні протести. Громада оперативно самоорганізувалась, та почала спілкування у телеграм-каналах.
Ініціатори протесту створили Оргкомітет, знайшли та запросили до співпраці фахівців. Мене, як ветерана боротьби з незаконними забудовами, також запросили.
Вже на перших нарадах ми зрозуміли, що боротьба буде довгою та виснажливою.
Поясню. Боротьба з незаконним будівництвом може вестись у чотирьох напрямках.
Юридична боротьба, політична боротьба, економічна боротьба та, умовно кажучи, вулична боротьба.
Наші юристи вивчили наявні документи та впевнились, що будівництво дійсно незаконне. До речі, сайт «Наші гроші» ще у вересні включив це будівництво у перелік Топ-10 скандальних дозволів ДАБІ за 2021 рік. Юристи почали готувати судові позови та писати звернення у державні органи. Одне з них вже спрацювало. Держенергонагляд провів перевірку, після якої забудовник припинив роботи у зоні ЛЕП. Про ЛЕП треба говорити окремо, тому що є проект переносу лінії під землею. Задля цього проекту будуть рубати дерева і взагалі сплюндрують наш парк. Бо над підземним кабелем на 110 кВ та в його охоронній зоні заборонено саджати дерева та кущі.
Для успішної політичної боротьби потрібна громадська організація. Ми почали швидко її створювати. Також ми почали співробітництво з відомою піар-агенцією та креативним агентством дизайнерів. Вони вже працюють и ви це бачите. Ми шукаємо підтримку у народних депутатів, тиснемо на владу, готуємось проводити мітинги, пікети та інші акції. На сьогоднішній день зібрано 3200 підписів проти будівництва і цей процес продовжується.
У економічній площині, хоча ми ведемо збір коштів, можливості громади та забудовника неспівставні. Але в нас є плани, як завдати відчутних фінансових втрат забудовнику. Жоден забудовник не має власних коштів на будівництво. Кредити дуже дорогі, тому усі будують за гроші інвесторів та покупців квартир.
Ми можемо відштовхнути інвесторів, зробити адресу вул. Генерала Шаповала, 1-3 токсичною та паралізувати будівництво. І ми це зробимо!
Вуличні протести ми вважаємо пріоритетним напрямком протидії. Тут нам допомагають громадські організації, які мають досвід успішної боротьби з забудовниками. У нас вистачить можливостей та креативу, щоб зробити ці акції яскравими та дієвими.
Наостанок хочу вас запевнити, що ми будемо боротися до остаточної перемоги, використовуючи усі засоби та методи боротьби, не шкодуючи сил та ресурсів.