Персонажі вигадані. Будь-які збіги випадкові. 

1988 рік. Десь у Львові вже з рік регулярно тривають мітинги під синьо-жовтими прапорами. У рок-клубі дає перший концерт гурт «Брати Гадюкіни». По всій Україні проходять літературні вечори групи БуБаБу. У світі обговорюють можливе розділення Чехословаччини і потенційне об'єднання Німеччини. Дев'ятирічний Вовочка десь у східній Україні мріяв про газіровку з сіропом і морожено в шоколаді. Але врємя було нєспокойноє, і батьки казали Вовочці брати звичайну газіровку за трі копєйкі та обичний вкусний пломбір.

 
1989 рік. Десь у Києві подає на реєстрацію Народний Рух України. У Чернівцях на фестивалі Червона Рута дають джазу Жданкін, Сестричка Віка, Бурлака... Ірина Білик виступає красивою українською в вишиванці, але цим тут нікого не здивуєш, і вона не потрапляє навіть у фінал. СРСР виводить війська з Афганістану. Падає Берлінський мур. Мітинги поширюються на всю Україну. Десятирічний Вовочка десь у східній Україні мріє про газіровку з сіропом і морожено в шоколаді. Але врємя було ваапщє нєспокойноє, і батьки казали Вовочці брати звичайну газіровку за трі копєйкі та обичний вкусний пломбір.
 
1990 рік. Кому вниз видають україномовний альбом. Євген Гуцало видає книгу «Голодомор». Верховна Рада УРСР ухвалює Декларацію державного суверенітету. У Києві відбувається Революція на граніті. Німеччина об'єднується. Одинадцятирічний Вовочка десь у східній Україні мріяв про газіровку з сіропом і морожено в шоколаді. Але врємя було нєспокойноє, і батьки казали Вовочці брати звичайну газіровку за трі копєйкі та обичний вкусний пломбір.
 
1991 рік. Петриненко починає записувати найвідоміший альбом. Воплі Відоплясова грають український фольк-рок у Парижі. Андрухович пише Московіаду. Розпад Югославії. ГКЧП. Акт проголошення незалежності. Референдум 1 грудня. Незалежність. Дванадцятирічний Вовочка десь у східній Україні мріяв про газіровку з сіропом і морожено в шоколаді. Але врємя було нєспокойноє, і батьки казали Вовочці брати звичайну газіровку за трі копєйкі та обичний вкусний пломбір.
 
1992 року Винничук видав «Діви ночі», Мертвий Півень записав альбом Ето, замість Рабині Ізаури в тілівізорі почалися Багатиє тоже плачут, а кілька голівудських фільмів отримали український переклад. Врємя було бідне, але всього ставало на сваі мєста. Кравчука обрали президентом, дєятєлі райкомів та обкомів перемальовувалися в патріотів, связі і блати обіцяли працювати як і раніше. На прилавках, хоч і за грубі гроші, з'явилася кока-кола, а потім і місцеві аналоги. В автоматах спочатку зник сироп, а потім і вода. Підліток Вовочка так і не спробував ні газіровкі с сіропом, ні самий вкусний совєтскій пломбір в шоколадє.
 
Цього праклятим націоналістам Вовочка нє прастіт нікагда.