Після звільнення нашої країни від гніту радянського союзу, грамотні люди весь час кажуть, що завжди треба читати папери, котрі ти заповнюєш, і поготів підписуєш. Адже людина людині вовк і ніхто не проґавить можливість якимось чином нажитися на менш юридично підкованих громадянах. Це доволі правдива думка і про наших польських друзів. Під час оформлення документів біженця, обов'язково треба вчитуватися в те, що заповнюєш, через те що нещодавно до анкети для PESEL вони додали пункт відмови від участі в медичних випробуваннях і від донорства органів після смерті.  

Звичайно, це справа кожного, але я при заповненні документів, відмітив цей пункт. Не знаю, чи запропонують вони мені взяти участь у чомусь чи ні, але я у будь-якому разі відмовлюсь. Не хочу, щоб на мені потім випробували ліки чи вакцини. При чому, я у жодному разі не заявляю, що польські сусіди роблять погано. Це не так з однієї причини. Хто б щось не казав, до усього треба ставитися тверезо, у першу чергу Уряд країни, наприклад Польщі, зобов'язаний піклуватися про своїх громадян, а потім вже думати про інших. Тому вони так і роблять. Ми лише гості, і господарі країни висувають свої умови. Дуже дякуємо полякам, що вони ні до чого не примушують, а надають вибір. 

Особисто я вважаю, що, якщо кому-небудь щось не подобається, і після моєї публікації вони нібито розчаруються у тому, як ведуть себе наші сусіди стосовно біженців, можу порадити залишатися вдома, де ми самі собі господарі, і захищати країну від іншого, більш агресивного і неадекватного сусіда.